Zaplanowany zamach stanu nie wypalił. A sędzia miała być... ministrem sprawiedliwości!

Kolejną członkinią "Obywateli Rzeszy", czyli tych, którzy planowali obalenie rządu RFN, była sędzia Birgit Malsack-Winkemann. Miała pełnić funkcję "ministra sprawiedliwości" w nowych Niemczech. Gdy zasiadała z ramienia partii AfD w Bundestagu agitowała przeciwko uchodźcom i protestowała przeciwko polityce związanej z pandemią Covid-19.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
Pexels

Zatrzymana wczoraj Malsack-Winkemann mieszka w Wannsee, położonej nad jeziorem willowej dzielnicy w zachodniej części Berlina, w dwupiętrowym domu szeregowym. Do 2017 roku była sędzią ds. budownictwa w sądzie okręgowym w Berlinie.

Weszła do Bundestagu z ramienia AfD z okręgu Steglitz-Zehlendorf. W parlamencie Malsack-Winkemann walczyła z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa i zniesławiała uchodźców - przypomina w czwartek portal dziennika "Bild".

"Ale po czteroletniej kadencji w Bundestagu było już po wszystkim. W marcu 2022 roku wróciła do sądu okręgowego w Berlinie. Wbrew woli senator (minister) sprawiedliwości Leny Kreck"

- czytamy w artykule.

Po policyjnym szturmie na jej dom, Malsack-Winkemann została wyprowadzona w kajdankach. Śledczy zabrali jej telefon komórkowy, komputer i dokumenty. Nakaz aresztowania ma zostać jej doręczony dziś w Karlsruhe - informuje portal.

Senator sprawiedliwości Kreck ocenia, że Malsack-Winkemann jest "osobą wysoce niebezpieczną".

"To jest osoba, która w żadnym wypadku nie powinna już pracować jako sędzia"

- dodała. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Niemcy #ekstremiści #zamach stanu #sędzia

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo