Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Zanieczyszczenie Odry powodem wzmożonej aktywności Tuska na Twitterze. "Hejt, hejt i jeszcze raz hejt"

Poważne zanieczyszczenie Odry stało się przyczyną wzmożonej aktywności w mediach społecznościowych lidera PO, Donalda Tuska. Najpierw pojawiła się sugestia dotycząca rtęci, o której informowały media niemieckie, a potem - drwiny z decyzji premiera Mateusza Morawieckiego. - Hejt, hejt i jeszcze raz hejt. Tylko tyle mają do powiedzenia - komentują internauci.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Donald Tusk wpisy na swoim koncie na Twitterze zamieszcza stosunkowo rzadko, zazwyczaj w częstotliwości jeden na kilka dni, jednak zanieczyszczenie Odry, które jest dla obecnych władz centralnych i lokalnych sporym problemem i wyzwaniem, spowodowało wzmożoną aktywność lidera opozycji. 

W południe, na fali medialnych doniesień z Niemiec, jakoby tamtejsze służby wykryły w Odrze ponadnormatywne stężenia rtęci, Tusk stwierdził, że nie tylko ryby są śnięte, ale "całe państwo pod rządami Kaczyńskiego".

"PiS jest jak rtęć"

- napisał lider PO. 

W komentarzach nie brakuje uwag, że komunikat Tuska jest mocno hejterski i w obecnej sytuacji co najmniej niestosowny.

Co więcej, strona polska nie potwierdza doniesień o rtęci w Odrze. - Jeśli chodzi o województwa dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie nie potwierdzamy informacji, które przedstawili politycy RFN czy też pojawiły się w mediach odnośnie zawartości rtęci. Według naszej aparatury i próbek które zostały pobrane, nie potwierdzamy zawartości rtęci. Czekamy na analizę toksykologiczną pobranych próbek. Lada dzień powinniśmy otrzymać informację, co było przyczyną śnięcia ryb - powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.

W sprawę dynamicznie włączył się premier Mateusz Morawiecki. Wyraził zaniepokojenie całą sytuacją i zapowiedział zdecydowane ściganie i ukaranie sprawców zanieczyszczenia Odry. W trybie natychmiastowym zdymisjonował również szefa Wód Polskich, Przemysława Dacę oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Michała Mistrzaka. - "Reakcja odpowiednich służb mogła nastąpić szybciej" - ocenił premier.

To również nie umknęło uwadze aktywnego dzisiaj nad wyraz Tuska.

- Premier Morawiecki podjął heroiczny bój ze skażeniem Odry. Na Facebooku. Zasłużony urlop, słońce i czysta woda, jak sądzę

- napisał na Twitterze szef Platformy Obywatelskiej.

Wpis Tuska skwitował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Maciej Wąsik, nawiązując do niedawnych zdjęć z wypoczynku lidera PO.

Jeszcze niedawno to pod adresem Tuska padały zarzuty o lenistwo, a w dobie kierowania Radą Europejską unijni politycy w kontekście Tuska mówili o "niewidocznym w polityce leniu".

 Źródło: niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo