Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Wykryli aferę śmieciową, są atakowani. Ziobro o postawie Trzaskowskiego i jego świty: Powinni podziękować

Minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział podczas konferencji prasowej, że "włodarze Warszawy powinni podziękować prokuratorom za wykrycie procederu korupcyjnego w gospodarce odpadowej w stolicy, a nie ich atakować".

Tomasz Hamrat

Ziobro podkreślił, że "biznes śmieciowy służył politykom, aby uzyskiwać bardzo duże łapówki kosztem mieszkańców miasta".

"Ktoś musi na te łapówki się złożyć. (…) Warszawiacy płacą niemało za śmieci i mogą się teraz domyślać, jakie są przyczyny tak wysokich kosztów, jakie muszą ponosić za usługę samorządu, która powinna być uczciwie i rzetelnie świadczona bez dodatkowych nawisów mafijno-łapówkarskich"

– podkreślił.

Poinformował, że "w tej zaawansowanej sprawie, prokuratura cały czas ujawnia nowe mechanizmy, które pozwoliły zorganizowanej grupie przestępczej, współkierowania przez polityków wysokiej rangi, kiedyś członków rządu Donalda Tuska wyprowadzać bardzo poważne kwoty na fundusz łapówkarski, a z drugiej strony, popełniać inne ciężkie przestępstwa włącznie ze zbrodniami watowskimi".

Minister podziękował prokuratorom za wykrycie tego procederu korupcyjnego. Podkreślił, że "włodarze Warszawy powinni podziękować prokuratorom, a nie czynić z nich tarcze do ostrzeliwania za to, że uczciwi prowadza postępowanie karne".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Warszawa #afera śmieciowa #Rafał Trzaskowski #Zbigniew Ziobro

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo