Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Referendum także o wieku emerytalnym. Szef "Solidarności" do sceptyków: Coś chyba z Wami nie tak!

"O dopisanie do referendum pytania dotyczącego wieku emerytalnego zabiegałem osobiście" - napisał w mediach społecznościowych szef "Solidarności" Piotr Duda. Tym, którzy uważają, że nie powinno się brać udziału w referendum, Duda odpowiada: "Coś z wami chyba nie tak".

Do urn pójdziemy już 15 października
fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Była premier Beata Szydło ogłosiła kolejne pytanie, na które odpowiemy w referendum, jakie odbędzie się prawdopodobnie 15 października. Będzie ono brzmiało: "Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?".

To nieprzypadkowe pytanie: przed laty koalicja PO-PSL podwyższyła wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67. roku życia, a z ust wielu polityków dzisiejszej opozycji padają sformułowania o możliwym powrocie do dyskusji o większym wieku emerytalnym. Sprawę tę rozstrzygną więc Polacy.

 Z tego rozwiązania cieszy się przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda. - O dopisanie do referendum pytania dotyczącego wieku emerytalnego zabiegałem osobiście - napisał w mediach społecznościowych. Dodał też coś dla tych, którzy twierdzą, że głosować w referendum się nie powinno.

A wszystkich, którzy nawołują do bojkotu samego referendum pytam: dlaczego wycieracie sobie usta frazesami o demokracji, by potem zniechęcać do wzięcia udziału w najbardziej (obok wyborów) demokratycznej formie wyrażenia swojego zdania przez obywateli? Coś z wami chyba nie tak.

– podsumował Piotr Duda.

Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje akcję przedstawiania kolejnych pytań referendalnych. Pierwsze pytanie - jak przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński - będzie brzmiało: "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?". Kolejne referendalne pytania mamy poznać w niedzielę i poniedziałek. W przyszłym tygodniu powinno odbyć się posiedzenie Sejmu, na którym zapadną decyzje dotyczące referendum.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Piotr Duda #Solidarność #referendum

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo