Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Macierewicz zna już wyborczy skład Zjednoczonej Prawicy. „Nie ma żadnej wątpliwości”

Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz w porannej rozmowie w radiowej Jedynce zapewnił, że Zjednoczona Prawica wystartuje w wyborach parlamentarnych w pełnym składzie. Jednocześnie stwierdził, że takiej skuteczności nie będzie w przypadku pomysłu "jednej listy Tuska". - PSL na pewno się na to nie zgodzi, nie wiem jak będzie z Hołownią. Nie sądzę, żeby doszło do zjednoczenia opozycji - dodał.

Antoni Macierewicz gościł w "Sygnałach Dnia"
fot. Polskie Radio Jedynka

Wybory parlamentarne już za kilka miesięcy. Partie przygotowują się już do wyborczej rozgrywki, a kampania wyborcza prowadzona jest już w pełni, co widać m.in. po spotkaniach z wyborcami. 

W "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki redaktor Katarzyna Gójska zapytała wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza, w jakim kształcie Zjednoczona Prawica pójdzie do wyborów. "Nie ma żadnych wątpliwości, ale też ich nie było nigdy" - powiedział Macierewicz. 

Oczywiste jest to, że Zjednoczona Prawica jest zjednoczona i będzie zjednoczona w tych wyborach, nie ma co do tego żadnej wątpliwości

– stwierdził.

Dużo więcej dylematów jest po stronie opozycyjnej. Tam wciąż trwa serial pod tytułem "jedna lista wyborcza". Donald Tusk najpierw zachęcał, teraz... straszy pozostałe partie opozycyjne. Jest jednak niemal pewne, że ze zjednoczenia nic nie wyjdzie.

Sojusznicy zachodni Tuska, ale nie tylko, próbują wymusić na opozycji zjednoczenie, uważając, że to będzie jedyny sposób skutecznego działania przeciwko Polsce i przeciwko Zjednoczonej Prawicy. To raz już było realizowane w przypadku wyborów węgierskich, skończyło się katastrofą. Nie będzie takiej skuteczności. PSL na pewno się na to nie zgodzi, nie wiem jak będzie z Hołownią. Nie sądzę, żeby doszło do zjednoczenia opozycji.

– powiedział Macierewicz.

"Platforma Obywatelska jest coraz słabsza, coraz bardziej rozpadająca się, a coraz mniej wiarygodny jest Tusk dla obywateli. Przypomnijmy sobie deklarację Tuska ws. strzelania do górników. On kłamie, fałszuje swoją przeszłość" - dodał.

Jednym z elementów kampanii wyborczej jest także atak na dziennikarzy mediów publicznych. W ocenie wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości, "to ma zarówno swoje plany polityczne, jak i finansowe", gdyż jest dążeniem do dominacji finansowej na rynku mediów, ale i politycznej - przez opozycję. Macierewicz określił, że można te ataki i zapowiedzi likwidacji ocenić w charakterze "korupcji politycznej".

- Widać, że ich zaplecze polityczne ciągle się tego domaga, ciągle jest to dla niego najważniejsza rzecz do zrealizowania, warunek wsparcia dla Tuska - zaznaczył.

 Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio Jedynka

 

#Antoni Macierewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo