Lider śląskich struktur PiS dla Niezalezna.pl: Idziemy po zwycięstwo! Polacy nie nabiorą się na zagrywki Tuska

- Opozycja w swojej zawziętości postępuje w sposób na tyle niepoważny, że trudno by Polacy dali się nabrać na tego typu zagrywki. Każdy przecież dostrzega, że przez ostatnie lata wzrósł poziom życia; że każdy obywatel ma więcej pieniędzy. Państwo polskie jest teraz zupełnie inne niż 8 lat temu: wzrost PKB, wzrost budżetu, duże nakłady na kulturę, rozwój przemysłu i powstanie jego nowych gałęzi, umowy na budowę elektrowni atomowej... Tego nie da się nie zauważyć. Idziemy po zwycięstwo - mówił nam tuż przed rozpoczęciem się dzisiejszej Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach - poseł Wojciech Szarama, wiceprzewodniczący Klubu PiS i lider śląskich struktur partii.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Idziemy po zwycięstwo - mówił nam tuż przed rozpoczęciem się dzisiejszej Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach - poseł Wojciech Szarama
Agnieszka Kołodziejczyk

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Wielkie wydarzenie?

Wielkie i wspaniałe. Gościmy w Katowicach ludzi z całej Polski. Pan Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości i pan premier Mateusz Morawiecki przedstawią kolejne punkty naszego programu. Myślę, że zostaną wyeksponowane sprawy bezpieczeństwa, zabezpieczenia socjalnego Polaków, rozwoju Polski i również kwestie związane z energetyką, z przemysłem węglowym, bo przecież jesteśmy na Śląsku.

Opozycja mocno atakuje rząd za sprawy górnictwa - mimo że sama wcześniej je zakopała.

W sprawach górnictwa Platforma i Donald Tusk nie powinni się w ogóle odzywać. Zarówno pan Jerzy Buzek, jak i pani Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej zajmowali się głównie zamykaniem kopalń, gdybyśmy poszli ich drogą do zimy, gdy nastąpił kryzys najpierw Covidovy, a później ten związany z napaścią Rosji na Ukrainę mielibyśmy olbrzymie kłopoty z zaopatrzeniem ludzi w węgiel i w energię elektryczną. Dzięki dobremu funkcjonowaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości potrafiliśmy sobie dać radę bez rosyjskich węglowodorów, wystarczyły nasze zasoby i dodatkowe zakupy na innych rynkach. Trzeba tutaj wyraźnie zaznaczyć, że węgiel był wówczas droższy, bo koncerny wydobywające ten surowiec w różnych częściach kuli ziemskiej od razu podniosły ceny. Natomiast rząd potrafił zabezpieczyć środki dla najbardziej potrzebujących pomocy.

Węgiel dla gospodarstw domowych był dotowany, nawet w późniejszym okresie ustalono jego stałą cenę i opał był sprzedawany przez gminy taniej, po 2000 zł, a różnicę w cenie samorządy otrzymywały od rządu. Tutaj była pełna współpraca i wszystkie potrzeby Polaków, oczywiście również Ślązaków, zaopatrzenia w energię zostały zaopatrzone.

Czy Prawo i Sprawiedliwość idzie po trzecią kadencję?

Idziemy po zwycięstwo! Opozycja w swojej zawziętości i jej zagraniczne wsparcie, na które liczy, postępują w sposób na tyle niepoważny, że trudno żeby Polacy dali się na to nabrać. Na tego typu zagrywki. Każdy przecież dostrzega, że przez te ostatnie lata wzrósł poziom życia; że każdy obywatel ma więcej pieniędzy; że może pojechać częściej na wakacje. Państwo polskie jest zupełnie inne niż 8 lat temu: wzrost PKB, wzrost budżetu, duże nakłady na kulturę, na rozwój przemysłu i powstanie jego nowych gałęzi, umowy na budowę elektrowni atomowej. Na to wszystko muszą być pieniądze i jak do tej pory te pieniądze są! 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Agnieszka Kołodziejczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo