"Łasił się do Merkel, czepiał się jej spódnicy". Premier o postawie Tuska wobec byłej niemieckiej kanclerz

Partia Donalda Tuska głosuje w Brukseli za przyspieszeniem przyjęcia paktu migracyjnego. Gdyby rzeczywiście byli przeciwko nielegalnej imigracji, to zagłosowaliby przeciwko. Tusk jest politycznym mężem Angeli Merkel - powiedział podczas transmisji na żywo premier Mateusz Morawiecki.

Donald Tusk i Angela Merkel
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

"Jedno z pytań referendalnych zyskuje szczególną wagę. Mamy to już czarno na białym - partia Donalda Tuska, Platforma Obywatelska, głosuje w Brukseli za przyspieszeniem przyjęcia paktu migracyjnego" - powiedział premier.

Łuski spadły z oczu. Wbrew ich zapewnieniom, że oni się zgadzają, że nielegalna imigracja to coś niewłaściwego, teraz okazuje się, że myślą dokładnie odwrotnie i zamiary mają dokładnie odwrotne. Teraz był prawdziwy test. Gdyby rzeczywiście byli przeciwko nielegalnej imigracji, to zagłosowaliby w Parlamencie Europejskim przeciwko. Ale oni tego nie zrobili, bo genów nie oszukasz i - niestety - widać, że PO będzie działała dokładnie tak jak w Berlinie i Brukseli będą kazali

– wyjaśnił.

Zdaniem Morawieckiego, kiedy Tusk był szefem Rady Europejskiej próbował zmusić Polskę do przyjmowania nielegalnych imigrantów. "Widziałem to na własne oczy, kiedy jako premier zacząłem jeździć na Rady Europejskie. On łasił się do Merkel, czepiał się jej spódnicy - to było coś absolutnie żenującego i przykrego dla mnie jako Polaka, że on jest tak podporządkowany pod jej wolę. Donald Tusk jest politycznym mężem Angeli Merkel - dokładnie tak to wyglądało" - zaznaczył.

"My natomiast stawiamy twarde weto. Już pojutrze udam się do Grenady na szczyt Rady Europejskiej i tam mimo presji i szantażu, Polska zajmie twarde stanowisko przeciwko paktowi migracyjnemu. Chcemy Polski bezpiecznej i spokojnej" - powiedział premier.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Angela Merkel #Donald Tusk #wybory 2023 #Mateusz Morawiecki

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (98)
Anonim. 05.10.2023 14:26
  • Komentarze: 448
Czego się spodziewać po tym pijaku.
Anonim 05.10.2023 12:51
"Po czym poznać, że Tusk kłamie? Po tym, że otwiera usta. A jak milczy to znaczy, że mówi prawdę."
Anonim 04.10.2023 16:59
Jestem zdecydowanie "za" i popieram Pana Tuska !! ...jedynie w sprawie jego eutanazji
Anonim 04.10.2023 16:16
Czy Donald Tusk wyda książkę pt. "Przygody radosnego głupka w niemieckich landach"?
Anonim 04.10.2023 15:46
giermek i pacholek merkel kundel na smyczy.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo