Premier Morawiecki o zapowiedzi posłanki KO: To czyste szaleństwo i skrajna nieodpowiedzialność!

Koalicja Tuska rozważa naruszenie polsko-amerykańskiego sojuszu energetycznego, to skrajna nieodpowiedzialność - stwierdził premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do wypowiedzi posłanki Koalicji Obywatelskiej Urszuli Zielińskiej, że jej opcja polityczna będzie brała pod uwagę odstąpienie od umowy na zaprojektowanie elektrowni jądrowej.

Mateusz Morawiecki
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

W wywiadzie w Radiu Zet posłanka KO Urszula Zielińska z partii Zielonych, która kandyduje do Sejmu z drugiego miejsca na liście Koalicji w Warszawie (tuż za Donaldem Tuskiem_, mówiła m.in. o planach transformacji energetycznej. 

Dopytywana, co z podpisaną z Amerykanami umową ws. pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, odparła: "Musimy dowiedzieć się, na ile jest zobowiązująca i jakie kary grożą nam za odstąpienie od niej". "Czy KO brałaby pod uwagę zerwanie tej umowy?" - padło kolejne pytanie. "Oczywiście, wszystko musimy wziąć pod uwagę, musimy wszystko przejrzeć" - odpowiedziała Zielińska.

Do wypowiedzi Zielińskiej premier Morawiecki odniósł się we wpisie na Facebooku. "Koalicja Tuska rozważa naruszenie polsko-amerykańskiego sojuszu energetycznego! To czyste szaleństwo i skrajna nieodpowiedzialność! Walczymy – i dalej będziemy walczyć o bezpieczeństwo Polski!" - stwierdził premier, dodając materiał wyborczy.

Premier podkreśla w nim, że Polska ma umowę na pierwszą elektrownię jądrową w Polsce. "To stało się faktem. Wraz z amerykańskimi partnerami zbudujemy gwarancję bezpieczeństwa energetycznego Polski. Ekipa Tuska przespała najważniejsze lata dla polskiej energetyki" - wskazał szef rządu. W materiale pokazano następnie fragment wypowiedzi Zielińskiej, w której przyznaje, że Koalicja Obywatela będzie brała pod uwagę odstąpienie od umowy ws. pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

My to odwróciliśmy. Dzięki sojuszowi ze Stanami Zjednoczonymi i dobrej współpracy zapewniamy nie tylko bezpieczeństwo, ale także tysiące miejsc pracy i szybki rozwój gospodarczy kraju. Tylko Prawo i Sprawiedliwość daje gwarancje szybkiego rozwoju Polski

– zapewnił premier.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Mateusz Morawiecki #elektrownia jądrowa #wybory 2023

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (109)
Anonim 29.10.2023 05:13
Czeka nas agamedon I tdunami
Anonim 21.10.2023 09:10
Bedzie jak bylo za ich czasu to nalo powiedziane! Mamy ewidentnych zdrajcow,wrogow wewnatrz kraju ktorych trzeba posadzic !
Anonim 20.10.2023 12:11
Zdrajcy i zaprzancy pojda na wspolprace z ruskimi bo niemcy tak chca , szkopy mimo sankcji biora ruska rope , nie myslcie Polacy ze tu bedzie brany pod uwage polski interes , dostaniemy nozem w plecy gdy tylko sie dogadaja , nasze bezpieczenstwo to silny sojusz z USA to gwarant ze nie bedziemy mordowani jak na Ukrainie , gdzie sa polskie sluzby dlaczego nie ma dzialan
Maniek-Koniu 20.10.2023 07:00
Mentalni niewolnicy I głupcy już biorą się za demontaż.
Anonim 21.10.2023 15:03
Nie są głupcami tylko zwykłymi sprzedawczykami, zdrajcami, idiotów tylko udają. Takim zdrajcom łatwiej jest uniknąć odpowiedzialności gdy ludzie uznają ich za zwykłych idiotów
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo