Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Waldemar Szumny kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Waldemar Szumny będzie kandydatem PiS w wyborach na prezydenta stolicy Podkarpacia. Chcę przywrócić miastu dynamikę rozwoju – mówił Szumny dziś podczas konferencji prasowej, na której ogłosił swój start.

Waldemar Szumny
Waldemar Szumny - facebook.com

Szumny na spotkaniu z dziennikarzami podziękował partyjnym kolegom i koleżankom za rekomendację, zaufanie i poparcie jego kandydatury. Dodał, że jest doświadczonym politykiem, przypomniał, że jest radnym miejskim już 6. kadencję.

„To jest 25 lat mojej służby Rzeszowowi i jego mieszkańcom. Czas ten wypełniłem solidną pracą, przygotowując projekty uchwał, prowadząc obrady komisji i posiedzenia rady miasta. Zdobyłem gruntowne i dogłębne doświadczenie, obserwując zarządzanie Rzeszowem, wspomagając mieszkańców w wielu problemach”

– mówił Szumny.

Podkreślił, że kandyduje, aby wykorzystać zdobyte wiedzę i doświadczenie dla dobra rzeszowian. Szumny zapowiedział, że chce „przywrócić miastu dynamikę rozwoju” oraz wprowadzić rozwiązania ułatwiające mieszkańcom codzienne życie. Zaznaczył, że chce również wykorzystać potencjał różnych grup mieszkańców Rzeszowa, w tym młodzieży, studentów i seniorów.

Dopytywany o szczegóły kandydat PiS odpowiedział, że przedstawi je na następnej konferencji prasowej.

„Moje doświadczenie, posiadane kwalifikacje mogą przynieść nam wszystkim nową, lepszą jakość zarządzania naszym miastem”

– zadeklarował Szumny. Jego zdaniem, w tym celu konieczna jest m.in. zmiana komunikacji z mieszkańcami, żeby nie byli zaskakiwani decyzjami urzędników.

Obecna na konferencji liderka PiS na Podkarpaciu Ewa Leniart powiedziała, że Szumny to osoba, która od 25 lat angażuje się w pracę na rzecz województwa.

„To człowiek o wysokiej kulturze osobistej, niezwykle kompetentny, poświęcający sprawom Rzeszowa oraz problemom mieszkańcom swój czas. Wierzę głęboko, że mieszkańcy będą w stanie dokonać wyboru najlepszego rozwiązania dla miasta na nadchodzącą kadencję. Tym najlepszym rozwiązaniem jest kandydat Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Szumny”

– dodała.

Leniart powiedziała, że Szumny jest kandydatem całej Zjednoczonej Prawicy. Zaznaczyła, że kandydat PiS jest doskonałym znawcą problemów Rzeszowa i „żyje problemami mieszkańców”.

Zwróciła uwagę, że Szumny swoje doświadczenie czerpie ze współpracy w przeszłości ze zmarłym w 2022 r. wieloletnim prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem, jak i obecnym Konradem Fijołkiem. „Dzięki temu potrafi zdefiniować, co należy bezzwłocznie zrealizować w mieście, co jest priorytetem, żeby mieszkańcom żyło się lepiej” – powiedziała Leniart.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Druga tura bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast zaplanowana jest na 21 kwietnia. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rzeszów #Polska #podkarpackie #PiS

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo