Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Uderzenie w najsłabszych to złamanie zasad przyzwoitości“. Morawiecki apeluje do Tuska: Proszę dotrzymać słowa

Uderzenie w najsłabszych i najbiedniejszych to nie tylko złamanie zasad uczciwości politycznej, ale zasad zwykłej ludzkiej przyzwoitości - stwierdził wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki, odnosząc się do obniżenia 14. emerytury o 870 zł. Zaznaczył, iż jest to decyzja "niedopuszczalna w obliczu obecnej sytuacji emerytów". - Apeluję do Pana o przywrócenie 14. emerytury do poziomu, który ja i mój rząd przyjęliśmy w 2023 r. - zwrócił się do Donalda Tuska.

Donald Tusk, Mateusz Morawiecki
Konrad Falecki - Gazeta Polska

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie określające, że wypłata 14. emerytury nastąpi we wrześniu 2024 r. Świadczenie wyniesie 1780,96 zł, czyli tyle, ile wynosi najniższa emerytura. Oznacza to, że w 2024 "14-tki" będą niższe o 869 zł. Jednocześnie jest to najniższa możliwa stawka świadczenia.

Decyzja ta wywołała falę krytycznych komentarzy, w tym polityków Prawa i Sprawiedliwości. Wskazywali oni, że słowa premiera z kampanii, gdzie mówił "nic co dane, nie będzie zabrane", były tylko pustymi frazesami.

Do sprawy odniósł się także były premier Mateusz Morawiecki. - To decyzja całkowicie niezrozumiała i niedopuszczalna w obliczu obecnej sytuacji emerytów. Zwłaszcza tych o najniższych świadczeniach, do których adresowana jest "czternastka" - napisał w apelu do Tuska wiceprezes PiS.

"Pańska decyzja spotęguje trudności w zaspokojeniu podstawowych potrzeb, które wielu z nich odczuwa już dziś w związku z wprowadzoną niedawno podwyżką VAT na żywność oraz planowanymi od lipca wysokimi podwyżkami cen energii. Uderzenie w najsłabszych i najbiedniejszych to nie tylko złamanie zasad uczciwości politycznej, ale zasad zwykłej ludzkiej przyzwoitości"

– podkreślił.

Morawiecki zaapelował o przywrócenie 14. emerytury do poziomu, który jego rząd przyjął w 2023 roku. - Przed objęciem rządów obiecywał pan, że nic co dane nie zostanie odebrane. Proszę dotrzymać słowa - oświadczył.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Mateusz Morawiecki #Donald Tusk #14 emerytura

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo