Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Ukradli polskim emerytom po 870 zł”. Fala KOMENTARZY po decyzji ekipy Tuska ws. 14-tek

- Ukradli polskim emerytom po 870 zł w 14. emeryturze! Tak, ukradli bo wszystko co przekazało PiS miało być zachowane! - napisał na portalu X Waldemar Buda, poseł PiS. Polityk odniósł się w ten sposób do faktu, iż "14-tki" będą w tym roku zdecydowanie niższe niż w 2023. Z kolei Mariusz Kamiński zwrócił uwagę, że Tusk to "premier polskiej biedy, szczawiu i mirabelek".

14-ta emerytura w 2024 roku będzie znacznie niższa. Komentarze polityków PiS
@kaboompics - pixabay.com/

14. emerytura w 2024 będzie znacznie niższa 

W kampanii wyborczej Donald Tusk wielokrotnie obiecywał Polakom, że "nic co dane nie będzie odebrane". O tym, jak jego słowa mają się do rzeczywistości, już wkrótce przekonają się emeryci oczekujący na wypłatę "14-tek". 

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie określające, że wypłata 14. emerytury nastąpi we wrześniu 2024 r. Świadczenie wyniesie 1780,96 zł, czyli tyle, ile wynosi najniższa emerytura. To jednocześnie najniższa możliwa stawka "czternastki". 

W 2023 r. czternasta emerytura wynosiła 2650 zł brutto dla osób, które pobierały świadczenia do 2900 zł brutto. Oznacza to, że w 2024 "14-tki" będą niższe o 869 zł.

"Ukradli polskim emerytom po 870 zł"

Informacja o znacznym obniżeniu wysokości "14-tek" wywołała falę komentarzy w sieci. Swojego oburzenia decyzją rządu Tuska nie kryją politycy PiS. 

"Ukradli polskim emerytom po 870 zł w 14. emeryturze! Tak, ukradli bo wszystko co przekazało PiS miało być zachowane! I to w momencie, kiedy podwyższyli Vat na żywność i od lipca planują gigantyczne podwyżki cen prądu, gazu i ciepła! Rozumiem Donalda Tuska, dla którego biedniejsi i emeryci nigdy nie mieli większego znaczenia ale Lewica obniża emerytury?"

– napisal Waldemar Buda, poseł PiS.

Z kolei poseł Mariusz Kamiński wskazał, że "Donald Tusk znów sięga po pieniądze obywateli i znów zabierze najbiedniejszym".

"14 emerytura będzie znacznie mniejsza, niż za czasów PiS i wyniesie tylko 1780,96 zł. Donalda Tuska nie interesuje los zwykłych Polaków. To Premier polskiej biedy, szczawiu i mirabeleki"

– dodał Kamiński.

Marlena Maląg, była minister rodziny, pracy i polityki społecznej, oznajmiła, że jej rząd "zostawił wiele dobrych programów rządowi Donalda Tuska, trzeba tylko je kontynuować".

"Wczoraj RM przyjęła rozporządzenie o 14 emeryturze, zapomniała natomiast o zadbaniu o jej wysokość, zabierając ok. 870 zł 14stki, a gwarantując podwyżki. Nie możemy na to pozwolić!"

– zaapelowała.

Anna Krupka zwracając się do seniorów zwróciła uwagę, że "wraca doktryna „piniendzy nie ma". 

"W 2023 roku za rządów Prawa i Sprawiedliwości 14 emerytura wyniosła 2650 zł. W tym roku koalicja 3 grudnia zabrała emerytom 870 zł i 14-tka wyniesie… 1780 zł!"

– dodała.

 Źródło: x.com, niezalezna.pl

 

#14 emerytura #rząd #bezprawie Tuska #PiS #emeryci

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo