Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tusk o ekspertyzach, które kwestionują CAŁĄ inwestycję CPK. Poseł Lewicy nie wytrzymała

Wszystkie dotychczasowe ekspertyzy stawiają pod znakiem zapytania całą inwestycję - przekazał podczas Rady Gabinetowej premier Donald Tusk. Kto jest autorem tychże ekspertyz? Czy opinia publiczna zobaczy je kiedykolwiek na oczy? Czy odbędzie się audyt, skoro podkładkę do rezygnacji z projektu Tusk już ma? O to wszystko pyta szefa rządu poseł Razem Paulina Matysiak.

CPK
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Wraz ze zmianą władzy w Polsce, na coraz dalszy plan zdaje się odchodzić realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego w kształcie, jaki opracowany jest przez spółkę od lat.

Nowa władzy kluczy przy każdej dyskusji o CPK, wzniecając coraz większe zaniepokojenie wśród społeczeństwa.

Pięć dni temu Maciej Lasek, pełnomocnik rządu ds. CPK, deklarował na filmie opublikowanym na platformie X: „dzisiaj nie ma dyskusji, czy CPK powstanie. Dzisiaj jest dyskusja o tym, kiedy i w jakiej konfiguracji. Pracują nad tym najlepsi specjaliści, a nie partyjni nominaci”.

Wczoraj zaś, w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, przekazał: „wstrzymaliśmy puszczenie do UE wniosku na dokumentację węzła CPK, bo chcemy to zrobić, gdy będzie decyzja kierunkowa, co dalej z całym projektem”.

O CPK dyskutowali też dziś prezydent Andrzej Duda i Rada Ministrów, na czele z premierem Donaldem Tuskiem. Ten przyznał na Radzie Gabinetowej: „wszystkie dotychczasowe ekspertyzy stawiają pod znakiem zapytania całą inwestycję (CPK)”.

 Matysiak (Razem) oczekuje konkretów

Wyrazistą krytyczką powściągliwych w temacie CPK polityków rządzących jest poseł Paulina Matysiak z Razem. Wczoraj w kontekście CPK zarzuciła rządowi „zabawę w metody podjazdowe i grę na opóźnianie projektu”.

Dziś - w nawiązaniu do słów Tuska o „wszystkich dotychczasowych ekspertyzach, które stawiają pod znakiem zapytania całą inwestycję” - poinformowała o skierowanej do szefa rządu interpelacji. Pyta:

  • O jakich ekspertyzach mówił dokładnie Pan Premier w przytoczonej wypowiedzi? Proszę o przekazanie ich kopii;
  • Kto zlecił powyższe ekspertyzy, kto je wykonał i kiedy? Proszę o podanie wszelkich informacji w tym zakresie;
  • Jak powyższe ekspertyzy mają się do zapowiadanych audytów odnośnie do projektu CPK?

 Źródło: niezalezna.pl, X

 

#cpk #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo