Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Manipulacje Tuska ws. ustawy dotyczącej chorych na raka. Prezydent odpowiedział i nie szczędził słów

W 2025 roku Donald Tusk też będzie cykorem? - zastanawia się mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda. Zareagował tak na manipulację premiera w związku ze skierowaniem ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej do Trybunału Konstytucyjnego. Tusk pisze o blokowaniu i porównuje to do sytuacji z tzw. pigułką dzień po. W rzeczywistości ustawa już dawno została podpisana, a skierowanie jej do TK jest koniecznością po działaniach marszałka Szymona Hołowni.

Andrzej Duda//Donald Tusk
Fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

- Zablokowanie ustawy o „pigułce dzień po” wynika być może z braku rozumu. Próba zablokowania sieci szpitali onkologicznych - z braku serca - napisał dziś w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. Szef Platformy Obywatelskiej odniósł się w ten sposób do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o skierowaniu ustawy z dnia 22 lutego 2024 r. o zmianie ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej do Trybunału Konstytucyjnego.

W rzeczywistości jednak ustawa została już przez prezydenta podpisana, o czym informował portal Niezalezna.pl:

 

Poza tym, skierowanie jej do TK nie jest wetem, jak to było w przypadku "pigułki dzień po". W uzasadnieniu wniosku prezydenta czytamy, że chodzi o niepewność związaną z mandatami Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Duda wskazał, że jest to sytuacja, która budzi wątpliwości, czy ustawa została przyjęta w odpowiednim składzie Sejmu.

Do manipulacji premiera odniósł się sam prezydent. Duda wytknął Tuskowi wybory prezydenckie sprzed 4 lat.

"Patrząc na tę marną manipulację nie dziwię się, że Donald Tusk bał się konkurować ze mną w wyborach prezydenckich 2020. W 2025 też będzie cykorem?"

– napisał na portalu x.com. Swój wpis Duda opatrzyła hasztagiem "#cykor2025".

Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego prezydent złożył w piątek. Tego samego dnia wpłynął on do kancelarii TK. We wniosku prezydent podkreśla wątpliwości, które "wynikają z czynności Marszałka Sejmu, które związane są ze stwierdzeniem wygaśnięcia mandatów Panów posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo