Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

„Tusk w swoim wystąpieniu okłamał całą Polskę”. Szef zgromadzenia w Hrebennem ostro o decyzji premiera

– To nie jest nasz rząd, to nie jest polski rząd. Widzimy tylko pogardę i chamstwo w stosunku do rolników – tak o decyzji premiera Tuska o wpisaniu przejść granicznych z Ukrainą na listę infrastruktury krytycznej mówi w rozmowie z Niezalezna.pl Tobiasz Zawiślak z NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” i szef zgromadzenia w Hrebennem.

Donald Tusk
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Jak ocenia Tobiasz Zawiślak, decyzja premiera o wpisaniu przejść granicznych na listę infrastruktury krytycznej jest skandaliczna. – To tylko powoduje zaostrzenie sytuacji. Nie zamierzamy ustąpić. Tusk w swoim wystąpieniu okłamał całą Polskę. Pomoc humanitarna, gaz, olej napędowy, benzyna, transporty wojskowe jadą na Ukrainę bez żadnych problemów – mówi. Rolnik podkreśla, że rząd nie podjął żadnych konkretnych działań na rzecz rozwiązania konfliktu. – To nie jest nasz rząd, to nie jest polski rząd. Widzimy tylko pogardę i chamstwo w stosunku do rolników – ocenia.

Zwraca uwagę, że protesty mają ogromną skalę, a problem dotyczy praktycznie całego polskiego rolnictwa. – Problem nie polega na tym, że trochę mniej zarobiliśmy. Wielu z nas jest pod kreską. To nie są żarty – podkreśla rolnik. Odnosi się także do kwestii prowokacji środowisk, które chcą zaszkodzić protestom rolników. – Na protestach nie brakuje prowokatorów, ktoś chce przedstawiać nas w jak najgorszym świetle. Nie możemy na to pozwolić. My nie jesteśmy przeciwko Ukraińcom. Niestety brak odpowiedniej reakcji rządu i dialogu z rolnikami prowadzi do tego, że też Ukraińcy na tym cierpią. Ale nie możemy pozwolić na niszczenie nas – mówi Tobiasz Zawiślak.

Premier poinformował, że wpisanie przejść granicznych na listę infrastruktury krytycznej będzie oznaczało „innego typu reżim organizacyjny” na tych przejściach i drogach dojazdowych. „Będziemy wyciągać z tego też praktyczne konsekwencje tak, aby ten ruch odbywał się bez żadnych opóźnień i zahamowań” – dodał Tusk.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#protest rolników #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Hubert Kowalski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo