Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Szef klubu PiS odpowiada na pomysły rewolucji w edukacji. "To niszczenie polskiej pamięci narodowej"

- Koalicja 13 grudnia chce wykreślić z podstawy programowej postaci i wydarzenia kluczowe dla budowania tożsamości narodowej młodych Polaków - stwierdził Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS. Zaapelował do Polaków o zgłaszanie swoich uwag do proponowanych przez resort edukacji kierowany przez Barbarę Nowacką zmian w programach nauczania.

Szkoła
Jan Środa - Gazeta Polska

Od kilku dni opinia publiczna dowiaduje się o rewolucyjnych pomysłach zmian w programie nauczania polskich uczniów, jakie szykuje rząd koalicji 13 grudnia, na czele z szefową resortu edukacji, Barbarą Nowacką.

To m.in. wykreślenie istotnych dzieł polskiej literatury oraz kluczowych momentów oraz postaci z nauczania polskiej historii.

- Koalicja 13 grudnia chce wykreślić z podstawy programowej postaci i wydarzenia kluczowe dla budowania tożsamości narodowej młodych Polaków. Z podręczników do historii zniknąć mają m.in. legendy o początkach państwa polskiego. Dzieci w szkołach nie dowiedzą się o zwycięstwie grunwaldzkim i powstaniu wielkopolskim, a z kanonu lektur próbują usunąć "Redutę Ordona" czy polskie pieśni i piosenki patriotyczne. To niszczenie polskiej pamięci narodowej

– powiedział na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych szef klubu parlamentarnego PiS, Mariusz Błaszczak.

- Polacy potrafią walczyć i zwyciężać. Koalicja 13 grudnia chce pozbawić najmłodszych Polaków wiedzy o największych chwilach chwały dla naszego narodu. Nie możemy na to pozwolić, razem możemy ich zatrzymać - dodał.

Zaapelował o zgłaszanie swoich uwag do planowanych zmian w programach nauczenia.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo