Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Rekordowa liczba zwrotów podatku. Wiceminister finansów podał zawrotną kwotę!

"To wszystko, co zaproponowaliśmy Polakom, to wszystko będzie przez nas realizowane" - zapewnił w Telewizji Republika wiceminister finansów Artur Soboń. Chodzi oczywiście o programy społeczne, w tym 13. i 14. emeryturę.

Artur Soboń
fot. Telewizja Republika

Miliony podatników składa obecnie zeznania roczne. Adrian Stankowski w programie "W Punkt" zapytał wiceministra finansów Artura Sobonia o zwrot podatku. - Czy już wiadomo ile osób obejmą zwroty podatku PIT? - to pytanie usłyszał gość Telewizji Republika. 

Patrząc na korzyści wynikające z realnej obniżki podatków dla znakomitej większości Polaków, bo to jest 5 punktów procentowych na skali, z 17 na 12. 5 punktów procentowych, to jedna trzecia podatku mniej, to w praktyce oznacza 15 miliardów złotych więcej w naszych kieszeniach. Część z tych środków została już uwzględniona na bieżąco w naszych zaliczkach na podatek od lipca, natomiast druga część tych środków trafi w zeznaniu rocznym.

– powiedział Soboń.

"Spodziewam się, że będzie to kwota przekraczająca nawet 18 miliardów złotych, tyle zwrotów z podatków otrzymają Polacy. Spodziewam się, że będzie to rekordowa liczba zwrotów, nie tylko kwotowo, ale i liczbowo" - podkreślił wiceminister.

Soboń zapytany został również o stan finansów publicznych. Czy bezpieczne są wszystkie programy społeczne realizowane przez rząd, np. 13. i 14. emerytura? Wiceminister w odpowiedzi zapewnił, że wszystkie wskaźniki są stabilne i bezpieczne.

Mamy przestrzeń do realizacji funkcjonujących już programów i elastyczność do rozwiązań, które będą tego wymagały, zarówno jeśli chodzi o wydatki społeczne, ale w pierwszej kolejności wydatki inwestycyjne i związane z bezpieczeństwem (...) To wszystko, co zaproponowaliśmy Polakom, to wszystko będzie przez nas realizowane

– powiedział.

Redaktor Adrian Stankowski w programie "W Punkt" zapytał również o inwestycje strategiczne.

- To są projekty na dużą skalę, często wymagające wielu lat przygotowań, albo rozłożone na lata, jeżeli chodzi o inwestycje drogowe czy kolejowe. To gigantyczne środki z budżetu państwa. Te kolejowe sięgają 80 mld zł, drogowe 300 mld zł. Do tego dochodzą programy uzupełniające, wielki projekt cywilizacyjny w postaci CPK - wymieniał Soboń. - To wszystko czynniki, które same w sobie są prorozwojowe, ale ich istota polega na podniesieniu poziomu konkurencyjności polskiej gospodarki. 

Soboń podkreślił, że celem jest, by cała Polska była wielką strefą inwestycji, w której powstają nowe miejsca pracy. - I tak się dzieje - dodał. Zaznaczył, że inwestycje coraz częściej realizowane są przez polskie firmy. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Zwrot podatku #Artur Soboń

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo