Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Przydacz: Prezydent Duda ma swoje przekonania dot. daty wyborów

Pan prezydent Andrzej Duda zastanawiał się i ma jakieś przekonania, co do daty wyborów parlamentarnych na jesieni, natomiast gdy będzie decyzja, to o tym poinformuje; myślę, że latem wskaże konkretną datę - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.

Fot. Tomasz Jedrzejowski/ Gazeta Polska

Przydacz został zapytany w Radiu ZET o datę, na którą prezydent Andrzej Duda zamierza wyznaczyć tegoroczne wybory parlamentarne, i czy będzie to 15 października.

- Jak wiemy, te widełki są dość ograniczone, ale jednak pozostawiają kilka możliwych dat. Mamy jeszcze sporo czasu - myślę, że latem prezydent wskaże konkretną datę - odparł prezydencki minister.

- Prezydent oczywiście się zastanawiał i ma jakieś swoje przekonania, natomiast w momencie, gdy będzie decyzja, to on po prostu o tym poinformuje

- podkreślił Przydacz.

Według konstytucji, wybory parlamentarne zarządza prezydent nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu, wyznaczając wybory na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. W tym roku terminy spełniające te kryteria to niedziele 15, 22, 29 października oraz 5 listopada.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

md
Wczytuję ocenę...
Wideo