Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Zginęło pięć osób, w tym dwoje dzieci. Alert RCB opublikowano... już po tragedii! "Za późno..."

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w sprawie silnego wiatru i burz z opadami ukazał się... już po tragedii, jaka spotkała mieszkańców Zakopanego i Rabki-Zdroju. "Czemu alertu nie było wcześniej?" - pytają internauci, zaniepokojeni tym, jak rząd dba o bezpieczeństwo Polaków.

Tragiczne skutki silnego wiatru w Zakopanem
fot. - Policja Zakopane

Pięć osób, w tym dwoje dzieci, zginęło w poniedziałek wielkanocny w Zakopanem i Rabce-Zdroju, przygniecione przez drzewa powalone pod naporem huraganowego wiatru. Pierwsza depesza Polskiej Agencji Prasowej o tej tragedii ukazała się o 15:36. Czyli... ponad godzinę przed alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Alert RCB po fakcie

- "UWAGA! Dziś po południu i w nocy (01/02.04) prognozowany silny wiatr i burze z opadami. Możliwe wyłączenia prądu. Unikaj otwartych przestrzeni." Alert RCB tej treści został wysłany do odbiorców na terenie województwa małopolskiego - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w wielkanocny poniedziałek o godz. 16:41. 

Internauci: Za późno...

- RCB publikuje alert dot. złego stanu powietrza w powiecie działdowskim, w tym czasie 5 osób ginie w wyniku oddziaływania silnego wiatru na Podhalu i nagle pojawia się ten alert - zwraca uwagę jeden z internautów. 

"Teraz, jak od dawna pogodynki o tym mówiły. Żałosne te alerty" - dodaje inny komentujący.

- Już po fakcie, jak już ludzie poginęli - pisze pan Patryk. A pani Renata dodała w podobnym tonie: - Niestety za późno.... Czemu alertu nie było wcześniej?

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Zakopane #Alert RCB #silny wiatr #rząd #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo