Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Trudna sytuacja szpitali. Lecznice pogrążają się w długach

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że zadłużanie szpitali na koniec 2024 r. może wynieść około 22 mld zł – poinformował wiceszef resortu Wojciech Konieczny podczas debaty poświęconej samorządowi terytorialnemu w Sejmie.

szpital
vitalworks - pixabay.com

Wiceszef resortu zdrowia przyznał, że wiele szpitali jest w bardzo trudnej sytuacji, a ponadto konkurują ze sobą zamiast współpracować. "Ta konkurencja jest często nierówna, niektóre szpitale nie mają w niej szans, pogrążają się (...) w długach" – powiedział.

Konieczny przekazał, że resort zdrowia pracuje nad zmianami w systemie szpitalnictwa. "Jesteśmy po pierwszych ustaleniach – będzie możliwość wspólnego zarządzania szpitalami przez sąsiednie jednostki samorządu, aby nie dublować świadczeń, by skoncentrować działalność zabiegową w jednym szpitalu, a niezabiegową w drugim" – powiedział.

Wiceminister zapytany został o to, kiedy resort zdrowia ogłosi i rozstrzygnięcie konkursy dla szpitali na opiekę długoterminową i wyposażenie szpitali w sprzęt medyczny w ramach KPO. Wojciech Konieczny poinformował, że ministerstwo przygotowuje się do ogłoszenia tych konkursów we wrześniu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#szpital #zadłużenie szpitali

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo