Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Sienkiewicz zrezygnował! A jeszcze niedawno zapewniał, że do Brukseli się nie wybiera

Miesiąc temu Bartłomiej Sienkiewicz nazwał Parlament Europejski cmentarzyskiem politycznych słoni, na który wybiera się "część polityków w jego wieku". Zapewnił też, że nie wybiera się w to miejsce. Dziś okazało się, że słowa z marca są nieaktualne - Sienkiewicz złożył rezygnację z pełnienia funkcji ministra kultury i dziedzictwa narodowego i będzie "jedynką" w okręgu obejmującym województwa świętokrzyskie i małopolskie.

Bartłomiej Sienkiewicz
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej ogłosiła listę kandydatów do europarlamentu w wyborach, które odbędą się już w czerwcu. Na liście jest wiele znanych nazwisk, także z kręgów rządowych, m.in. Marcin Kierwiński, Borys Budka i Bartłomiej Sienkiewicz. Ten ostatni zabrał głos jako pierwszy, informując, że rezygnuje z pełnienia funkcji ministra kultury i dziedzictwa narodowego i skupi się na kampanii wyborczej.

Dużo musiało zadziać się w życiu Bartłomieja Sienkiewicza przez ostatni miesiąc. Jeszcze 15 marca zapewniał, że do Brukseli się nie wybiera.

Część polityków mniej więcej w moim wieku udaje się na to "cmentarzysko słoni" kiedy przychodzi ich czas. Ja na razie mam co robić, w związku z czym trochę wykpiłem rozliczne plotki, że za chwilę mam się tam znaleźć. Być może kiedyś przyjdzie taki moment, ale po tym co mam codziennie - raczej się nie wybieram

– mówił Sienkiewicz w Gościu Wydarzeń w Polsacie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Parlament Europejski #wybory do europarlamentu #Bartłomiej Sienkiewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo