Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Rząd Tuska dopuści wywłaszczenia pod powiększanie Puszczy Białowieskiej? A tak protestowali przy CPK

Do mediów przedostał się projekt ustawy o "Obiekcie Światowego Dziedzictwa UNESCO Puszcza Białowieska", który został wczoraj przedstawiony senatorom. Projekt dopuszcza wywłaszczanie właścicieli terenu, na który poszerzona może być puszcza. To ciekawe choćby z tego powodu, że wywłaszczanie pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego jest przecież przez obóz Donalda Tuska bardzo mocno krytykowane.

Posiedzenie rządu Donalda Tuska
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Sam Tusk w przypadku Centralnego Portu Komunikacyjnego mówił o "brutalnych w metodzie akcjach wywłaszczeniowych". Co ciekawe, pomimo dużego nagłośnienia tematu w mediach, Marcin Horała prostował, że  "WSZYSTKIE grunty jak do tej pory CPK nabył, bo właściciel uznał, że oferta go satysfakcjonuje i DOBROWOLNIE sprzedał" (oryginalna pisownia). 

Jak to bywa z Tuskiem, o wywłaszczeniach mowa jest... w projekcie, który może przejść głosami jego posłów. Tyle, że nie w celu budowy kluczowej inwestycji transportowo-logistycznej, ale pod powiększenie Puszczy Białowieskiej.

W projekcie ustawy "o Obiekcie Światowego Dziedzictwa UNESCO Puszcza Białowieska" znajduje się następujący zapis:

"Utworzenie lub powiększenie Puszczy Białowieskiej obejmujące obszary, które stanowią nieruchomości niebędące własnością Skarbu Państwa, następuje za zgodą właściciela, a w razie braku jego zgody - w trybie wywłaszczenia określonym w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami".

Konsultacje dotyczące puszczy i jej statusu obiektu UNESCO trwają w Ministerstwie Klimatu od początku listopada.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Rząd Donalda Tuska #Donald Tusk #Lasy Państwowe #Puszcza Białowieska #cpk #wywłaszczenie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo