Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Ruszyli! Paprotkowa akcja resortu Bodnara nabiera rozpędu. Jest już pierwsze zdjęcie

Kurierzy uwijają się jak w ukropie, by na czas dostarczyć przesyłki z paprotkami do sądów w całej Polsce. Pierwsze już dotarły - jest nawet zdjęcie uśmiechniętych ławników pozujących z paprotkami wysłanymi przez ministerstwo sprawiedliwości.

Paprotki w sądach
fot. - Sąd Okręgowy w Ostrołęce

Ministerstwo Sprawiedliwości wpadło na pomysł, by do Sądów Okręgowych wysłać... paczki z paprotkami. I tak, doniczki trafiły już do sądów. W ten sposób resort sprawiedliwości ma walczyć z nazywaniem ławników "paprotkami". Pismo do prezesów sądów w tej sprawie wysłał wiceminister Dariusz Mazur. 

Paprotki w sądach. Jest pierwsze zdjęcie!

Sosnowiec, Płock, Toruń, Zamość, Rzeszów - kolejne sądy przyłączają się do paprotkowej akcji ministerstwa sprawiedliwości. A Sąd Okręgowy w Ostrołęce opublikował nawet zdjęcie - widać na nim dwoje ławników przy stole, na którym ustawione są paprotki. "Ławnik to nie paprotka" - napisano na kartce umieszczonej przy doniczkach. Ławnicy, jak widać, ochoczo pozują do fotografii...

Kulminacja akcji ma nastąpić 24 czerwca, kiedy to odwiedzający sądy, będą mogli otrzymać paprotki. Być może na pocieszenie po wyroku... Albo z radości - choć pamiętajmy, że nie każdy w sądzie może być Włodzimierzem Cimoszewiczem.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#sąd #paprotka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo