Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Rolnicy czekają na Tuska, zamiast niego ma przyjść Grabiec. „To tchórzostwo albo pogarda dla rolników”

"To potwarz dla naszego środowiska sygnatariuszy, którzy tu są. Nie wiem dlaczego premier boi się spotkać z rolnikami. To albo pewne tchórzostwo, albo pogarda dla całego środowiska rolniczego" - powiedział Tomasz Obszański z NSZZ RI "Solidarność". Pojawiły się bowiem informacje, że Donald Tusk nie przybędzie do strajkujących rolników, a zamiast niego pojawić się ma Jan Grabiec z KPRM.

Donald Tusk
screen - twitter.com/PremierRP

W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwa protest okupacyjny rolników, którzy pojawili się wczoraj w budynku na rozmowach z kierownictwem resortu. Rolnicy czekają na przyjazd premiera Donalda Tuska. Jak się okazało, zamiast niego pojawić się może co najwyżej Jan Grabiec z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Mieliśmy podejrzenie, że pan minister Kołodziejczak nie kontaktował się z Donaldem Tuskiem, a nas okłamywał, że taki kontakt był. Minister Siekierski wierzył w to, że Kołodziejczak się kontaktował i sam próbował się kontaktować z panem Tuskiem, tylko mówił, że pan Tusk nie odbiera od niego telefonu. Taką informację mamy od ministra Siekierskiego i jemu wierzymy, ale to co pan Kołodziejczak mówił, to po prostu nas okłamuje i całe środowisko rolnicze

– powiedział Tomasz Obszański.

Podkreślił, że jako osoba w randze wiceministra Kołodziejczak okłamał nie tylko rolników, ale także swojego szefa, ministra Siekierskiego. "Myśleliśmy, że premier jest informowany o tym, co się dzieje, ale chyba takiej wiedzy nie ma" - dodał.

Okazuje się, że tutaj wysłany jest w zamian za pana premiera pan minister Grabiec. Podobno ma przyjechać tutaj. Nie wiemy, czy to jest prawda, ale to jest obniżenie rangi. To potwarz dla naszego środowiska sygnatariuszy, którzy tu są. Nie wiem dlaczego premier boi się spotkać z rolnikami. To albo pewne tchórzostwo, albo pogarda dla całego środowiska rolniczego

– ocenił Obszański.


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Strajk rolników #protest rolników #Tomasz Obszański #Michał Kołodziejczak #Czesław Siekierski #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo