Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Premier Morawiecki wygłosił expose. Dr Anusz ocenia: Zrobił to bardzo dobrze mimo trudnej sytuacji

- Widać, że mieliśmy kwestię pewnego podsumowania, ale zarysowane zostały także perspektywy na przyszłość. Uważam, że premier, który wygłaszał to expose w bardzo trudnej sytuacji, zrobił to bardzo dobrze - powiedział dr Andrzej Anusz, oceniając expose premiera Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki
@pisorgpl - Twitter

Posłowie wysłuchali expose premiera Mateusza Morawieckiego, w którym polityk dokonał podsumowania sukcesów ostatnich ośmiu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, a także przedstawił pomysły na przyszłość. - Misję, której się podjąłem, realizuję w odpowiedzialności wobec ponad 7,5 miliona tych, którzy zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Ale także w odpowiedzialności wobec 12 milionów Polaków, którzy wzięli udział w referendum, wskazując kierunek, w jakim ma podążać Polska - mówił. - Polacy zadecydowali, że to ma być Sejm dialogu i współpracy, a nie Sejm podzielony przez koła wzajemnej nienawiści - zaznaczał. 

Expose premiera w rozmowie z portalem Niezalezna.pl ocenił dr Andrzej Anusz. - Myślę, że to było bardzo dobre wystąpienie, bo one łączyło w sobie podsumowanie ośmiu lat rządów Zjednoczonej Prawicy i było także zarysem kierunków na przyszłość. Z jednej strony mieliśmy pewne elementy kontynuacji - tutaj zwracał uwagę na kwestie polityki społecznej i szeroko rozumianego bezpieczeństwa, czyli też zwiększania siły polskiego wojska. To były filary tych zmian ostatnich ośmiu lat - powiedział politolog. 

- Też oczywiście pojawiły się nowe elementy, czyli m.in. kwestia postawienia na kreatywne rozwiązania w przemyśle, rozwoju nowych technologii. To są zupełnie nowe rzeczy - wymieniał ekspert. - Zwróciłbym także uwagę na końcowy apel o zmniejszenie napięcia politycznego pomiędzy ugrupowaniami w Polsce - dodał.

- Widać, że mieliśmy kwestię pewnego podsumowania, ale zarysowane zostały także perspektywy na przyszłość. Uważam, że premier który wygłaszał to expose w - nie oszukujmy się - bardzo trudnej sytuacji, zrobił to bardzo dobrze - podsumował Anusz. 

Dowiedz się więcej: 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#premier #Mateusz Morawiecki #expose #rząd #wybory 2023 #wybory #dr Andrzej Anusz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo