Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Prawnik pisze o bezprawiu Tuska - „Państwa już nie ma”. Refleksyjna odpowiedź sędziego Zaradkiewicza

Na blogu prawnika - prof. Mariusza Muszyńskiego pojawił się krytyczny wobec działań rządu Donalda Tuska wpis pod tytułem "Państwa już nie ma". Swoją refleksją, co do treści wpisu, podzielił się również sędzia Sądu Najwyższego - prof. Kamil Zaradkiewicz. "Pomyślałem o latach moich starań, apeli i przestróg, a także o tych wszystkich, którzy je lekceważyli" - skonkludował.

Donald Tusk
Fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Tak jak już wspomnieliśmy, swój blogowy wpis prof. Muszyński, kierownik Katedry Prawa Dyplomatycznego i Dyplomacji Publicznej na Wydziale Prawa i Administracji UKSW, tytułuje krótko i zwięźle: „Państwa już nie ma”.

Autor opisuje w nim szereg komplikujących sytuacje w Polsce, niezgodnych z prawem działań koalicji Tuska. Wspomina m.in. o dwóch systemach sądownictwa, mediach publicznych, „dysfunkcjonalnym Sejmie ze sporem nad mandatami niektórych posłów”, „rządzie z wątpliwymi niektórymi powołaniami”.

Polskę załatwią "naprawiacze praworządności"

Po opisaniu wielu faktów, prof. Muszyński podsumował wszystko w bardzo refleksyjny sposób.

"Mam wrażenie, że tym co się dzieje zarządza jakiś psychopata, który używa bomby atomowej. Każde działanie nie jest punktowym rozwiązywaniem problemów z rzekomą (nie)praworządnością, czy nawet przejmowaniem władzy. To uderzanie w poszczególne fundamenty państwowości, jeden po drugim, z konsekwencjami bijącymi w zwykłych ludzi, z czego ci ostatni nie zdają sobie jeszcze sprawy"

– pisze.

I reasumuje: "Polski nie pokonały zabory, dwie wojny światowe, ani komuniści. Załatwią ją „naprawiacze praworządności”'.

Do wpisu, w mediach społecznościowych, postanowił odnieść się sędzia Sądu Najwyższego, który również ubolewa nad działaniami obecnej władzy. O kilku przykładach już pisaliśmy: 

"Pomyślałem o latach moich starań, apeli i przestróg, a także o tych wszystkich, którzy je lekceważyli"

– napisał na Twitterze prof. Kamil Zaradkiewicz, dołączając fragment wpisu prof. Muszyńskiego.

Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#bezprawie Tuska #Donald Tusk #rząd #Polska #polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo