Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Porażka Trzeciej Drogi. Polityk Polski 2050 przyznaje, że to KO mogła uderzyć w Kosiniaka-Kamysza

Koalicja Obywatelska na końcówce kampanii wyborczej sięgnęła po chwyty mogące wpłynąć na gorszy wynik swojego przeciwnika - tak poseł Michał Gramatyka (Polska 2050) mówi o kryzysie wizerunkowym Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL po tym, jak ujawniono, iż polscy żołnierze zostali zatrzymani za obronę granicy. "Nie dowiemy się czy wymyślił to Donald Tusk, czy wymyślili to spin doktorzy KO, czy jeszcze ktoś inny" - stwierdził.

Donald Tusk i Władysław Kosiniak-Kamysz
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska Codziennie

Wizerunkowy problem Kosinaka-Kamysza. I porażka Trzeciej Drogi

Michał Gramatyka, który sam nieskutecznie starał się o mandat europosła, przyznał, że Trzecia Droga poniosła w ostatnich wyborach porażkę. Jednak, jak zaznaczył, nie oznacza to końca koalicji Polski2050 z PSL, bo w jego ocenie - w przeciwieństwie do wielu innych polityków od Hołowni - projekt "jest perspektywiczny".

Zdaniem Gramatyki, na słaby wynik wyborczy Trzeciej Drogi wpłynęły m.in. ostatnie zdarzenia na granicy polsko-białoruskiej. Chodzi o sprawę trzech, zatrzymanych przez Żandarmerię Wojskową żołnierzy, którzy pod koniec marca prowadzili interwencję wobec migrantów na granicy. "Jestem o tym głęboko przekonany, że wyciągnięcie tematu polskich żołnierzy zakutych w kajdanki, na dwa dni przed wyborami, które nieszczęśliwie złożyło się ze śmiercią ranionego wcześniej żołnierza, spowodowało znaczny problem wizerunkowy dla wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza, a co za tym idzie, dla całej Trzeciej Drogi" - mówił. Ocenił też, że kryzys wokół wizerunku Kosiniaka-Kamysza mógł zostać "lepiej rozwiązany".

"Nie dowiemy się, czy wymyślił to Tusk..."

W ocenie posła Gramatyki, Koalicja Obywatelska "na końcówce kampanii wyborczej sięgnęła po chwyty mogące wpłynąć na gorszy wynik swojego przeciwnika".

- Nie dowiemy się czy wymyślił to Donald Tusk, czy wymyślili to spin doktorzy KO, czy jeszcze ktoś inny. Kampania wyborcza jest od tego, by w ten sposób grać. Nie można mieć pretensji do przeciwników, że wykorzystują wszystkie możliwe i niemożliwe chwyty - oświadczył.

Pytany o to, czy koalicja rządząca wystawi wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich, Gramatyka odparł, że najprawdopodobniej do tego nie dojdzie. Wskazał Szymona Hołownię jako możliwego kandydata Polski 2050.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Donald Tusk #Władysław Kosiniak-Kamysz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo