Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Niebezpieczni migranci na polskich ulicach, a Tusk znów o PiS-ie. "Traci kontrolę nad tym co się dzieje"

"Tusk traci kontrolę nad tym co dzieje się na wschodniej i zachodniej granicy" - pisze Mariusz Błaszczak (PiS). Były szef MON w ten sposób skomentował wpis premiera, który oczywiście - jak to ma w zwyczaju - winą za obecną sytuację z chaosem migracyjnym obarczył opozycję.

Donald Tusk
Gov.pl, CC BY 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/deed.en> - Wikimedia Commons

W ostatnich dniach coraz częściej mówi się o incydentach związanych z nielegalnymi migrantami w Polsce. Jeden z nich "ubogacał kulturowo" Warszawę skacząc po samochodach, inny - "tańczył z nożem" w aptece w Piotrkowie Trybunalskim, głośno wzywając Allaha. Jednocześnie polskich żołnierzy zatrzymano za obronę granicy, a 21-letni żołnierz Mateusz Sitek został zabity nożem przez migranta. Pojawiło się też nagranie, na którym widać, jak niemiecka policja wwozi migrantów do naszego kraju. Czy ktoś nad tym panuje?

W obliczu takiej sytuacji premier Donald Tusk postanowił zadziałać bez zaskoczenia i dodał kolejny wpis o PiS-ie. Powiązał migrantów z partią opozycyjną.

A więc jeszcze raz. Sprowadzili SETKI TYSIĘCY migrantów z Azji i Afryki (zarabiając przy okazji na wizach) oraz rosyjskich i białoruskich “informatyków”, pomagając w budowie obcej agentury. Przykryć to chcą rasistowską propagandą. Liczą na krótką pamięć i siłę swojego wrzasku.

– napisał Tusk.

I ten wpis błyskawicznie doczekał się odpowiedzi polityków opozycji.

Tusk traci kontrolę nad tym co dzieje się na wschodniej i zachodniej granicy, więc tych, którzy alarmują o niebezpieczeństwie będzie teraz nazywał rasistami. To znany i często stosowany przez obecnego premiera zabieg - skomentował były szef MON Mariusz Błaszczak. 

Pamiętamy jak protestujących rolników nazywano chuliganami, a kibiców bandytami. Nie możemy pozwolić na to, żeby Tuskowi udało się zmienić obraz rzeczywistości. Nielegalna migracja to zagrożenie dla nas wszystkich. Nie odpuścimy i będziemy zawsze po stronie mieszkańców, którzy niepokoją się obecną sytuacją.

– dodał polityk PiS.

Z kolei poseł Suwerennej Polski Michał Woś przypomniał, że Niemcy wwożą migrantów do Polski, polskich żołnierzy zatrzymano za obronę granicy, a pakt migracyjny został przyjęty. 

- A mogliście go zablokować! To pokazuje, albo jak niewiele znaczycie w UE, albo jakie są wasze prawdzie intencje - napisał Woś.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #migranci #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo