Adam Bodnar chce wycofać skargę nadzwyczajną w sprawie dotyczącej obrazy uczuć religijnych podczas marszu równości w Częstochowie w 2019 roku, gdzie zaprezentowano wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą.
Skarga nadzwyczajna w sprawie o obrazę uczuć religijnych przez prezentację w Częstochowie wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą została wycofana przez prokuratora generalnego – poinformowała Kampania Przeciw Homofobii. To część prawdy, gdyż Sąd Najwyższy przekazał, że pismo cofające skargę nie zostało jeszcze rozpoznane.
Jak zaznaczył zastępca rzecznika Sądu Najwyższego Piotr Falkowski, tego rodzaju pismo nie wywołuje skutków automatycznie - za każdym razem podlega ocenie sądu. "Dotychczas jeszcze żadne rozstrzygnięcie nie zapadło" – poinformował Falkowski.
Pod koniec marca Sąd Najwyższy oddalił jako całkowicie bezzasadne dwie - wniesione przez Kaję Godek z Fundacji Życie i Rodzina oraz księdza z Płocka - kasacje od uniewinnienia w sprawie rozklejania wizerunku "tęczowej Maryjki" w Płocku. Swoją kasację na niekorzyść oskarżonych wycofała prokuratura. Tym samym sprawa płocka została prawomocnie zakończona. W styczniu SN oddalił kasację wniesioną przez prawnika z Ordo Iuris dotyczącą wizerunków "tęczowych Maryjek" w 2019 r. na Marszu Równości w Gdańsku.