Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kiedy expose premiera Mateusza Morawieckiego? Müller podał prawdopodobną datę

Pan premier Mateusz Morawiecki przedstawiając skład gabinetu mówił o dekalogu polskich spraw. Wczoraj w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu. Dziś rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, kiedy premier może wygłosić expose.

Piotr Müller
Gazeta Polska - Fot. Tomasz Jędrzejowski/
"To będzie najprawdopodobniej w tym końcowym terminie dwutygodniowym, który wynika z konstytucji i wtedy pan premier przedstawi expose czyli poniedziałek za dwa tygodnie"

– powiedział rzecznik rządu na antenie Polsat News pytany o datę wygłoszenia przez premiera expose.

Dopytywany, czy chodzi o datę 11 grudnia zaznaczył, że zapewne tak, ale jest to jeszcze do ustalenia z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią.

"Który mam nadzieję spotka się z premierem choćby w zakresie omówienia ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawimy w ciągu dwóch tygodni"

– dodał.

Müller zaznaczył, że rząd zaprezentowany przez Mateusza Morawieckiego ma pełne kompetencje, również od "przedstawiania ustaw i z tego będziemy korzystać".

- Mam nadzieję, że marszałek Hołownia spotka się z premierem, żeby porozmawiać chociażby o omówieniu ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawi jeszcze w ciągu dwóch tygodni - zdradził.

Wspomniane ustawy mają wynikać z "dekalogu polskich spraw", które wcześniej przedstawił Morawiecki. - Np. emerytury stażowe, które są już praktycznie gotowe, kwestie dotyczące dodatkowych urlopów itd. - mówił.

Rzecznik rządu był też pytany, kiedy dojdzie do spotkania premiera Morawieckiego z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Przekazał, że nie ma o tym konkretnej informacji, ale wtorkowe i środowe posiedzenie Sejmu to okazja, by się spotkać.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#polityka #wybory 2023 #Piotr Muller #premier #expose

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo