Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Jest niedoinformowany w kwestii CPK”. Politycy KO idą na Radę Gabinetową, ale atakują prezydenta

"Prezydent Andrzej Duda chyba przeczuwa, że informacje dot. CPK, które mają zostać ujawnione podczas Rady Gabinetowej, będą niekorzystne. Zapewne dlatego część posiedzenia będzie niejawna" - powiedział minister nauki Dariusz Wieczorek. "Prezydent jest niedoinformowany w kwestii CPK" - dodaje Michał Szczerba.

Andrzej Duda
fot. Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Zaskoczony jak prezydent

We wtorek 13 lutego odbędzie się Rada Gabinetowa. Prezydent Andrzej Duda z przedstawicielami rządu chce porozmawiać m.in. o przyszłości inwestycji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny czy elektrownia atomowa.

Politycy koalicji rządzącej zapowiedzieli, że podczas Rady "prezydent otrzyma informacje, z których sobie nie zdawał sprawy, jeśli chodzi o CPK". "Otrzyma informacje dotyczące tego, ile wydano pieniędzy bez uzyskania jakiegokolwiek efektu" - powiedziała wiceszefowa MEN Joanna Mucha.

Zdaniem Dariusza Wieczorka, prezydent może być zaskoczony przekazanymi mu informacjami. "Prezydent zwołał Radę Gabinetową i chce rozmawiać o kluczowych inwestycjach, więc rząd i poszczególni ministrowie będą przygotowani do tego, żeby prezydenta poinformować jak te inwestycje do tej pory przebiegały" – powiedział minister.

Mam wrażenie, że to nie będzie wiedza, która będzie na rękę prezydentowi, bo trzeba będzie uczciwie powiedzieć ile pieniędzy wyciekło w spółkach na prywatne konta działaczy PiS

– zarzucił politykom Wieczorek.

Zwrócił także uwagę, że posiedzenie Rady Gabinetowej ma zostać podzielone na część jawną i niejawną, z których pierwsza będzie transmitowana w mediach. "Chyba prezydent coś czuje pismo nosem, bo z tego co wiem, pan premier proponował, żeby cała Rada Gabinetowa była transmitowana" – mówił Dariusz Wieczorek.

Zarzucają niedoinformowanie

Jeszcze mocniej wypowiedział się na ten temat Michał Szczerba (KO).

Prezydent jest niedoinformowany w kwestii CPK. Emocjonalnie i politycznie zaangażował się w ten projekt, jednocześnie będąc zauroczonym wizualizacjami bez jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej

– powiedział

Dodał, że zwołując Radę prezydent "korzysta z atrybutu konstytucyjnego, a jednocześnie wygląda na to, że chce być recenzentem i krytykiem, a to nie jest rola prezydenta".

Szkoda, że nie poczekał na audyty, które pokażą w jaki sposób wydatkowano te pierwsze 2 mld złotych na projekt CPK

– podkreślił poseł KO.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Andrzej Duda #Dariusz Wieczorek #Michał Szczerba #cpk #Rada Gabinetowa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo