Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Chcieli widzieć się z Tuskiem, miał przyjechać Grabiec. Ale nawet on się nie pojawił! Rolnicy znów oszukani

To rzecz skandaliczna, że (...) rolnicy są traktowani lekceważąco i są oszukiwani - powiedział Tomasz Obszański z NSZZ RI "Solidarność. Jak przekazał, okupujący ministerstwo rolnictwa zostali zmanipulowani i nie mieli okazji porozmawiać z żadnym przedstawicielem Kancelarii Premiera.

Tomasz Obszański z NSZZ RI "Solidarność
screen - Telewizja Republika

W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwa protest okupacyjny rolników, którzy pojawili się wczoraj w budynku na rozmowach z kierownictwem resortu. Rolnicy chcą się widzieć z Tuskiem. Otrzymali jednak informację, że zamiast niego pojawi się co najwyżej Jan Grabiec z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

"Nie było żadnego kontaktu z panem Grabcem, to wszystko jest nieprawda. Miał być telefon do pana Grabca, nic nie było wykonane. Myśmy byli wprowadzani w błąd tak samo byliśmy oszukani, że pan premier też jest powiadomiony o tym że ma być tutaj z nami na rozmowach. Tego też nie było"

– powiedział Obszański, zaznaczając, że protestujący nie mieli możliwości porozmawiać z żadnym przedstawicielem Kancelarii Premiera.

Podkreślił, że wszystkie obietnice kontaktu były manipulacjami ze strony Kołodziejczaka. - Obiecał, że będzie pan premier, potem miał być pan Grabiec, nikogo nie było - oznajmił.

"To rzecz skandaliczna, że w sektorze rolnictwa (...) rolnicy są traktowani lekceważąco i są oszukiwani"

– stwierdził. Protestujący są przekonani, że minister Czesław Siekierski chciałby rozwiązać problem, jednak nie ma pełnomocnictw od premiera do kontaktu z innymi resortami. 


 Źródło: niezalezna.pl

 

#protest rolników

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo