Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Ceny paliw na stacjach ciągle rosną. A Tusk obiecywał, że jak będzie premierem, benzyna będzie po 5,19 zł...

Donald Tusk w kampanii wyborczej obiecywał paliwo po 5,19 zł, tymczasem ceny cały czas rosną. Jak zauważają analitycy portalu e-petrol.pl, powyżki najmocniej odczuwają posiadacze pojazdów z silnikami diesla.

Stacja benzynowa
Skitterphoto - pixabay.com

Donald Tusk obiecywał paliwo po 5,19 zł

"Wystarczy jedna prosta decyzja, a benzyna byłaby po 5 zł. Gdybym ja był premierem, to benzyna byłaby po 5,19"

– te słowa wypowiedział Donald Tusk przed wyborami parlamentarnymi, które odbyły się 15 października 2023 roku. 

Rząd Donalda Tuska funkcjonuje od 13 grudnia ub.r., a ceny paliw zamiast spadać - nieustannie rosną. Jak wynika z analizy portalu e-petrol.pl, litr oleju napędowego w ostatnich dniach podrożał o 9 groszy i obecnie, tak jak w połowie listopada ubiegłego roku, kosztuje 6,72 zł. Nie jest to jednak zaskoczenie, ponieważ w zeszłym tygodniu ceny diesla w hurcie były na najwyższym poziomie od połowy marca 2023 r. - podkreśla portal.

Z danych e-petrol.pl wynika też, że litr benzyny 95 podrożał od połowy lutego o 5 groszy, a średnia ogólnopolska cena wynosi obecnie 6,47 zł, tyle samo ile na koniec listopada 2023 r. Najmniej - o 2 grosze podrożał autogaz, w sprzedaży detalicznej litr tego paliwa kosztuje średnio po 2,94 zł.

Według portalu benzyna 95 jest najtańsza w Wielkopolsce, gdzie litr kosztuje średnio 6,34 zł, najmniej za olej napędowy - 6,60 zł za litr - płaci się w województwie łódzkim. LPG z ceną 2,82 zł za litr jest najtańszy na Górnym Śląsku. Z kolei najwyższe ceny benzyny 95 notuje się na Mazowszu, gdzie za litr trzeba płacić 6,60 zł. Najwięcej za litr diesla - 6,82 zł - płaci się w województwie świętokrzyskim, a najdroższy autogaz jest w województwach lubuskim i zachodniopomorskim - kosztuje 2,98 zł za litr.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #ceny paliw #paliwo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo