Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Puste deklaracje Trzeciej Drogi w sprawie CPK. Sachajko: Jeśli by wam zależało, to wyszlibyście z koalicji

To jest oszukiwanie Polaków, że mówią: "my chcemy CPK", a żyrują grabarza Polski, bo inaczej nie można nazwać działań pana premiera Tuska - powiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie Telewizji Republika poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. Polityk odniósł się w ten sposób do wypowiedzi przedstawicieli partii, które są spoza Platformy Obywatelskiej, ale współtworzą koalicję rządzącą na temat konieczności budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zdaniem posła Kukiz'15, gdyby to było prawdą, to stworzyliby inną koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.

Jarosław Sachajko
screen - Telewizja Republika

Portugalia, Rumunia, Austria  - coraz więcej państw ogłasza ogromne inwestycje w lotnika. Tymczasem polski rząd nie blokuje budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Niepewna sytuacja tej inwestycji była tematem debaty politycznej na antenie Telewizji Republika.

Niechęć, czy zobowiązania?

Bartłomiej Wróblewski z PiS podkreślił, że premier "prowadzi politykę nieodpowiedzialną", ponieważ CPK jest potrzebne Polsce z wielu powodów. Jego zdaniem, inwestycje w lotniska w naszej części Europy dowodzą, że potrzebne są wielkie porty lotnicze.

"Byliśmy - wydawało się - liderem, w związku z tymi pracami, które przeprowadziło Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich latach (...) wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk nie chce tego lotniska, Platforma Obywatelska nie chce tego lotniska. Koalicjanci mówią różnie - w części są za budową, ale Tusk nie chce. Jest pytanie, czy chodzi o atawistyczną złość, niechęć do PiS i kontynuowania czegokolwiek, co my zrobiliśmy, czy też, jest to wywiązanie się ze zobowiązań, które Donald Tusk zaciągnął w ostatnich latach za granicą. W zamian za pomoc w obaleniu rządu Prawa i Sprawiedliwości nie będzie projektów rozwojowych"

– powiedział.

Polska 2050 chce "męskiej decyzji"

Kandydatka Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego, Jolanta Milas oznajmiła, że również nie rozumie podejścia rządu do CPK. - Ja chciałam najpierw zapoznać się ze stanowiskiem pana ministra Laska, czy premiera Tuska, ale nigdzie tego nie ma - oznajmiła. 

"Żadnej decyzji nie ma, zrobiła się dyskusja, o dziwo nie merytoryczna, nie dotykająca spraw infrastrukturalnych, tylko polityczna. Ja się obawiam, czy ktoś tu nie chce rozhuśtać nastrojów społecznych na tle tego CPK"

– powiedziała.

Oznajmiła, że oczekuje "męskiej decyzji" ze strony rządu w sprawie CPK i konkretnego jej uzasadnienia. - Wszyscy ludzie chcą podróżować, towary muszą być przerzucane, dodatkowo, te korzystne rozliczenia VATu będą, jeśli będą u nas te towary lądować więc, jak ja z ludźmi na szlaku wyborczym rozmawiam, to nie spotkałam osoby, która nie chciałaby tego CPK. Dla mnie decyzja jest jasna, czekam na tę decyzję rządu - przekonywała.

"To jest ich odpowiedzialność"

"No właśnie Polacy chcą CPK i pytanie, kto się nie zgadza na to lotnisko. Problem Donalda Tuska polega na tym, że nie zgadzają się Niemcy i on woli słuchać Niemców, niż Polaków"

– stwierdził Sebastian Kaleta z Suwerennej Polski.

Polityk zaznaczył, że Polska w ostatnich latach stała się konkurencją, której Niemcy sobie nie życzą. Skrytykował też polityków należących do rządu, którzy obecnie opowiadają się za budową Portu. - Z Trzeciej Drogi, czy Lewicy politycy mogą mówić, że oni, to w sumie popieraliby CPK, oni czekają na analizy. Oni żyrują ten rząd. To, że z jednej strony mówią, że chcą CPK, a z drugiej strony jednak takiemu rządowi udzielili wotum zaufania, to jest ich odpowiedzialność, że teraz ten projekt wylądował do kosza - stwierdził.

"Chcecie CPK, to wyjdźcie z koalicji"

Jeszcze mocniej na temat polityków, którzy opowiadają się za powstaniem CPK wypowiedział się Jarosław Sachajko z Kukiz'15. - Słyszą państwo takie dziwne podejście Trzeciej Drogi, oni są "za", a nawet "przeciw". Jeżeli oni są "za", to niech wyjdą z tej koalicji i stworzą inną koalicje z Prawem i Sprawiedliwością. Była taka oferta na początku i podejrzewam, że ona jest dalej otwarta - stwierdził.

"To jest oszukiwanie Polaków, że "my chcemy", "my jesteśmy lepsi", "dość kłótni i do przodu", a żyrują grabarza Polski, bo inaczej nie można nazwać działań pana premiera Tuska"

– podkreślił.

Sachajko zaznaczył, że jeśli Trzecia Droga faktycznie chce wesprzeć budowę CPK, to niech wezmą projekt uchwały przygotowany przez Stowarzyszenie "Tak dla CPK", który ma zobowiązać rząd do budowy portu i niech złoży go do Sejmu. 


 Źródło: niezalezna.pl

 

#cpk #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo