Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Ważne spotkanie z parą prezydencką w USA. Padła deklaracja

Wczoraj w Waszyngtonie doszło do spontanicznego spotkania pary prezydenckiej z Naczelnym Komendantem Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, a zarazem koordynatorem Klubów Gazety Polskiej na Stany Zjednoczone i przewodniczącym Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego Tadeuszem Antoniakiem.

Para prezydencka
@prezydentpl - x.com

W szczerej rozmowie Antoniak ponowił zaproszenie dla pary prezydenckiej do Amerykańskiej Częstochowy, duchowej stolicy Polonii na odsłonięcie pomnika poświęconego walce o niepodległość po 1945 r. - Solidarności, który powstaje w ramach działalności Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego.

Para prezydencka potwierdziła chęć przybycia do Amerykańskiej Częstochowy, żeby spotkać się ż Polonią i odsłonić pomnik. Agata Kornhauser-Duda powiedziała również Tadeuszowi Antoniakowi, że wczoraj na ten temat rozmawiała z Prowincjałem Ojców Paulinów, ojcem Krzysztofem Wieliczko.

Przypominamy, że pierwsza historyczna wizyta głowy państwa w Amerykańskiej Częstochowie miała miejsce w 2016 r. Wtedy prezydent Andrzej Duda odsłonił pomnik poświęcony Żołnierza Niezłomnym, wykonany przez państwa Praszczyków. Projekt ten również powstał w ramach Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego. W skład Komitetu wchodzą między innymi Kluby Gazety Polskiej i Rodziny Radia Maryja, KPA i CPA oraz inne organizacje.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Andrzej Duda #Agata Kornhauser-Duda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Jacek Szklarski
Wczytuję ocenę...
Wideo