Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Warszawa, czerwiec 2020 – rządzi Rafał Trzaskowski. Zdjęcia po wczorajszej ulewie

Burze, które pojawiły się nad Warszawą w poniedziałek po południu skutkowały licznymi utrudnieniami na warszawskich drogach. Na największych ulicach woda uszkodziła sygnalizacje świetlne. Zalanych było wiele ulic, skrzyżowań.

Zdjęcie ilustracyjne
https://twitter.com/c_jurkiewicz

Na godz. 21 w poniedziałek mazowieccy strażacy odnotowali ponad tysiąc zgłoszeń z czego 985 było związanych z opadami deszczu, a nieco ponad 40 z silnym wiatrem - poinformował rzecznik komendanta głównego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie mł. brygadier Karol Kierzkowski.

Kierzkowski poinformował, że w związku z frontem burzowym na terenie woj. mazowieckiego na godzinę 21 odnotowano 985 zdarzeń związanych z opadami deszczu i 43 z silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń było w Warszawie (247), Garwolinie (96), powiecie warszawskim zachodnim (100), Pruszkowie (70), Piasecznie (63), Legionowie (60) i Grójcu (50).

Wczoraj w województwie mazowieckim obowiązywały ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed burzami z gradem, wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Skutki burzy w Warszawie były widoczne na ulicach miasta. W wielu miejscach zalaniom towarzyszyły awarie sygnalizacji.

Zdjęciami i filmami Warszawiacy dzielili się na Twitterze.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#deszcz #ulewa #stolica #prezydent #Rafał Trzaskowski #Warszawa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo