Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości na pl. Piłsudskiego stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

Już 10 listopada na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przed gmachem Dowództwa Garnizonu Warszawa, zostanie odsłonięty pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego. Uroczystości odbędą się zgodnie z ceremoniałem, a udział w nich wezmą m.in. prezydent Andrzej Duda oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Śp. Lech Kaczyński
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości na stołecznym placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zostanie odsłonięty pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego. To będzie niezwykła uroczystość, w której wezmą udział najważniejsze osoby w państwie.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Obrony Narodowej, a w przygotowania włączyły się również kluby „Gazety Polskiej”. O godz. 17 odprawiona zostanie msza św. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, następnie uczestnicy przejdą na pl. Piłsudskiego, gdzie zaplanowane są również przemówienia okolicznościowe.

Z informacji, do których dotarła „Codzienna”, przy odsłonięciu pomnika obecny będzie prezydent Andrzej Duda, szef resortu obrony Mariusz Błaszczak, a także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

My wszyscy, którym zależy na dobru Polski, spotkajmy się 10 listopada w Warszawie, aby uczcić naszego tragicznie zmarłego prezydenta

– powiedział redaktor naczelny „Codziennej” i „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Cały tekst w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Plac Piłsudskiego #Warszawa #pomnik lecha kaczyńskiego #Narodowe Święto Niepodległości #prezydent

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jp
Wczytuję ocenę...
Wideo