Tłuste koty Tuska, Hołowni, PSL i Lewicy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

„Polska wygląda nieporównywalnie lepiej, to efekt Państwa pracy”. Prezydent Duda spotkał się z samorządowcami

Prezydent Andrzej Duda podczas XX Kongresu Gmin Wiejskich i Gali 30-lecia Związku Gmin Wiejskich RP w Jachrance wygłosił przemówienie, w którym podkreślił, że obecnie "Polska wygląda nieporównywalnie nowocześniej i nieporównywalnie lepiej". Zwracając się do samorządowców ze Związku Gmin Wiejskich RP wskazał, że "to jest w absolutnie przeważającej części państwa zasługa".

Prezydent Andrzej Duda
Przemysław Keler - prezydent.pl

XX Kongres Gmin Wiejskich i Gali 30-lecie Związku Gmin Wiejskich RP w Jachrance

Prezydent Andrzej Duda we wtorek bierze udział w XX Kongresie Gmin Wiejskich i Gali 30-lecia Związku Gmin Wiejskich RP w Jachrance. Podczas wydarzenia prezydent wręczył samorządowcom odznaczenia państwowe.

Zwracając się do odznaczonych samorządowców podziękował im za ich wkład i podkreślił widoczne w Polsce zmiany, które dokonały się od 1993 roku, kiedy powstał Związek Gmin Wiejskich RP do dzisiaj.

"Polska wygląda inaczej. Polska wygląda nieporównywalnie nowocześniej i nieporównywalnie lepiej. Chcę z całą mocą podkreślić, to jest w absolutnie przeważającej części państwa zasługa. To jest efekt pracy państwa rąk, wysiłku intelektualnego, pomysłu, efekt nieprzespanych nocy, to jest efekt także czasu odebranego najbliższym na pracę na rzecz waszych społeczności lokalnych, waszych wspólnot, waszych samorządów"

– powiedział.

Prezydent podkreślił, że ma nadzieję, iż w przyszłości współdziałanie między władzą centralną i samorządami będzie dobrze realizowane, przede wszystkim poprzez sprawiedliwy podział środków finansowych.

"Mam nadzieję i życzę tego państwu i sobie też, żeby w kolejnych latach te środki wzrastały w stosunku do tego, co było w ostatnich latach. Jest to nam bardzo potrzebne po to, abyście państwo mogli jak najszybciej rozwijać Polskę, bo musi się ona rozwijać zgodnie z zasadą pomocniczości"

– powiedział prezydent.

XX Kongres Gmin Wiejskich jest poświęcony najważniejszym problemom samorządu, a w sposób szczególny dotyka wyzwań stojących przed gminami z obszarami wiejskimi.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#prezydent #Andrzej Duda #Polska #samorząd

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo