Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Groźby Kremla wobec Polski. Prezydent Duda: Rosyjskie władze stosują wrogą, agresywną politykę

"Jeżeli dojdzie do Nuclear Sharing, to będzie to odpowiedź na agresywne działania Rosji. Rosja i rosyjscy politycy znani są z polityki dezinformacji, ale mogę wszystkich zapewnić: jeżeli ktoś prowadzi działania agresywne, to jest to Rosja" - mówił podczas wizyty w Kanadzie prezydent RP Andrzej Duda. W ten sposób odniósł się do słów rzecznika Kremla.

Andrzej Duda
fot. KPRP - transmisja na żywo

Prezydent Andrzej Duda w Edmonton poinformował o zakończeniu polsko-kanadyjskiego seminarium gospodarczego dotyczącego m.in. energii odnawialnej i jej wykorzystania jako energii przyszłości. Ale jedno z pytań od dziennikarzy dotyczyło wypowiedzi rosyjskiego rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, który stwierdził, że w razie rozmieszczenia w Polsce broni jądrowej z Nuclear Sharing, rosyjskie władze wojskowe „podejmą niezbędne kroki, by zagwarantować bezpieczeństwo państwa”. 

- Rosyjskie władze stosują wrogą, agresywną politykę, która od lat polega na łamaniu wszelkich porozumień międzynarodowych, militaryzowaniu okręgu królewieckiego, gdzie najprawdopodobniej znajdują się instalacje nuklearne i rosyjskie rakiety z głowicami nuklearnymi. Gdzie w ostatnim czasie mamy informacje, że lokowana jest rosyjska broń nuklearna na Białorusi. Więc to Rosja tak naprawdę realizuje politykę ekspansji nuklearnej i zbliżania swojej broni nuklearnej do granic Sojuszu Północnoatlantyckiego - zauważył prezydent Andrzej Duda.

Jeżeli dojdzie do Nuclear Sharing, to będzie to odpowiedź na agresywne działania Rosji. Rosja i rosyjscy politycy znani są z polityki dezinformacji, ale mogę wszystkich zapewnić: jeżeli ktoś prowadzi działania agresywne, to jest to Rosja. 

– dodał prezydent, przypominając m.in., że to Rosja napadła na Ukrainę.

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Andrzej Duda #Nuclear Sharing #Rosja #Kreml

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo