Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Amerykańska pomoc dla Ukrainy po wizycie Andrzeja Dudy. "Ta koincydencja nie jest przypadkowa"

Izba Reprezentantów przegłosowała pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości niemal 61 mld dolarów. Głosowanie oznacza odblokowanie trwającego od miesięcy impasu w Izbie i otwiera drogę do wznowienia wsparcia dla Ukrainy w przyszłym tygodniu. Projekt poparła zdecydowana większość kongresmenów obydwu partii, stosunkiem głosów 311-112. Za ustawą zagłosowali wszyscy Demokraci i mniejszość Republikanów (101 z 213). O tej decyzji Amerykanów Adrian Stankowski rozmawiał z ekspertami w Telewizji Republika.

Pomoc dla Ukrainy
fot. - Telewizja Republika

Prof. Piotr Grochmalski, Marek Budzisz oraz Marek Kozubel komentowali w Telewizji Republika fakt, że Izba Reprezentantów przegłosowała pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości 60,8 mld dolarów. 

Prowadzący program Adrian Stankowski zaznaczył, że decyzja zapadła dwa dni po tym, jak prezydent Duda spotkał się z Donaldem Trumpem. W ocenie prof. Piotra Grochmalskiego, nie jest to przypadek.

Ta koincydencja nie jest przypadkowa, to jest oczywiste. To wynika z bardzo dobrych relacji prezydenta Polski z byłym prezydentem USA i poważnym kandydatem do objęcia tego urzędu. Można powiedzieć, że prezydent Duda jest jednym z nielicznych polityków zachodnim, który ma tak dobre relacje jednocześnie z prezydentem Bidenem i prezydentem Trumpem. To wartość, pewien kapitał. 

– powiedział prof. Grochmalski w Telewizji Republika.

Wojna trwa. Pomoc dotrze szybko?

Jak amerykańska pomoc dla Ukrainy może zmienić sytuację na wojnie? - o to zapytany został ekspert ds. bezpieczeństwa goszczący w Republice.

- Wydaje się, że pomoc zacznie docierać relatywnie szybko - powiedział Marek Budzisz. Zwrócił uwagę na to, że Ukraińcy potrzebują amunicji i ma ona szybko do nich trafić, by zaspokoić ten "głód amunicyjny" na wojnie. "Ta pomoc ma szansę przyspieszyć produkcję dronów" - wskazał Budzisz na kolejny korzystny efekt pomocy. 

Marek Kozubel zauważył, że Rosjanie próbują od 24 lutego 2022 r. "miażdżyć" Ukrainę, ale nie mogą tego zrobić. - Pragnę przypomnieć, że Ukraina to ogromne przestrzenie, to nie jest przestrzeń jak między Łomiankami a Legionowem, to kraj nieporównywalnie większy od Polski - powiedział. 

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: Telewizja Republika

 

#Andrzej Duda #USA #pomoc dla Ukrainy #Ukraina #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo