Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

​Stypendia dla dzieci poległych funkcjonariuszy

Dziś rano para prezydencka wręczyła stypendia podopiecznym fundacji „Dorastaj z nami”, która zajmuje się pomocą dla rodzin funkcjonariuszy poległych lub rannych na służbie.

Maciej Biedrzycki / KPRP
Dziś rano para prezydencka wręczyła stypendia podopiecznym fundacji „Dorastaj z nami”, która zajmuje się pomocą dla rodzin funkcjonariuszy poległych lub rannych na służbie. - To nie jest kredyt, ani żadnego rodzaju pożyczka. To spłata długu jaki państwo polskie i społeczeństwo zaciągnęło u waszych rodziców - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości.

- Jestem bardzo wzruszony. Ta misja prowadzona od 7 lat przez Fundację jest misją wspaniałą. Ta działalność wpisuje się w moją własną wizję dotyczącą narodu, wspólnot, życia, tego co tak ogromnie istotne - podkreślił prezydent podczas dzisiejszej gali w Pałacu Prezydenckim, dziękując organizatorom przedsięwzięcia i przedsiębiorcom, którzy ich wspierają.

Sam osobiście 10 kwietnia 2010 roku otarłem się o taką sytuację i wiem co to dla Was znaczy - podkreślił prezydent zwracając się do zgromadzonych w Pałacu Prezydenckim dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy i ratowników, którzy polegli podczas służby. - Chcemy spełnić pragnienie waszych rodziców, którzy z pewnością chcieli, żebyście mogli się rozwijać tak, jakby oni wciąż tutaj z wami byli - mówił prezydent. - Działalność Fundacji ma ogromne znaczenie dla budowania naszej wspólnoty, zawiera niezwykle ważny element propaństwowy - podkreślił.


Uroczyste wręczenie stypendiów zainaugurowało najnowszy program Fundacji „Dorastaj z Nami” w ramach koalicji pomocowej „Razem dla Bohaterów” w którą aktywnie włączyły się środowiska biznesowe.

Do tej pory fundacja pomogła 200 dzieciom z całej Polski, przeznaczając na ten cel 2,5 mln złotych. Dzięki inicjatywie dzieci te otrzymują regularną pomoc psychologiczną, edukacyjną oraz wsparcie finansowe.


Zachęcamy różne grupy społeczne i biznesowe, aby działały razem, pokazując, że jesteśmy wdzięczni za bohaterstwo i ofiarę życia lub zdrowia tych, którzy służą nam na co dzień. Niech to będzie nasze wspólne „dziękuje” nie tylko poszkodowanym lub poległym bohaterom, ale również ich rodzinom, a przede wszystkim, dzieciom

- apelowała Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Dorastaj z Nami #funkcjonariusze #stypendia #prezydent #dzieci

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
MP
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo