Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Prezes PiS to zawodnik wagi superciężkiej“. Jednoznaczne komentarze po kompromitacji komisji Jońskiego

W sieci nie milkną komentarze po piątkowym przesłuchaniu Jarosława Kaczyńskiego przez komisję ds. wyborów korespondencyjnych. Wobec prezesa PiS zarówno przewodniczący Dariusz Joński, jak i jego partyjni koledzy, próbowali zastosować wiele metod do wywarcia presji. Zdaniem komentujących, przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej po raz kolejny odnieśli porażkę.

Jarosław Kaczyński
Maciej Luczniewski - Gazeta Polska

Przed komisją ds. wyborów korespondencyjnych zeznawał dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przedstawiciele koalicji rządzącej - z przewodniczącym Dariuszem Jońskim na czele - próbowali wykorzystać okazję do "przyciśnięcia" lidera Zjednoczonej Prawicy. Odmówili mu swobodnej wypowiedzi, wchodzili w słowo w trakcie odpowiedzi, wyłączali mikrofon i rzucali niepoważne pytania. Spektakl śledziło wiele osób, a werdykt okazuje się jednoznaczny - Jońskiemu znów nie wyszło.

"Śledzę obrady komisji ds. wyborów korespondencyjnych. Posłowie Dariusz Joński ⁩ i Karnowski to wprawdzie wyższa klasa, niż poseł Tomasz Trela⁩ z komisji ds. Pegasusa, ale - muszę szczerze przyznać - że tu i tam - Prezes udowodnił, że jest zawodnikiem politycznym wagi super ciężkiej"

– skomentował były wicewojewoda dolnośląski Jacek Protasiewicz.

"Na posiedzeniu Komisji Śledczej ds. wyborów korespondencyjnych #CyrkJońskiego  Pan prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spokojnie i merytorycznie odpowiada na pytania, przy okazji obnażając niekompetencję i brak znajomości zasad funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego jakie pokazują Panowie: Joński i Karnowski"

– napisał jeszcze w trakcie posiedzenia poseł Mariusz Krystian.

- No nie idzie - napisał Paweł Jabłoński, odnosząc się do momentu, w którym poseł KO Magdalena Filiks krzykami próbowała zagłuszyć spokojną wypowiedź Kaczyńskiego. O wystąpieniu poseł KO więcej w poniższym tekście:

Jak stwierdził poseł Radosław Fogiel, nawet TVN próbował "robić zasięgi na tym, jak prezes Kaczyński orze tę nieszczęsną komisję".

Popularność w sieci znów zyskują konkretne fragmenty posiedzenia z komisji Jońskiego. Wychodzi na to, że kolejna odsłona przedstawienia znów nie poszła po myśli partyjnych kolegów Donalda Tuska.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#komisja ds. wyborów korespondencyjnych #Dariusz Joński #Jarosław Kaczyński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo