Posłanka PSL zarzuciła PiS-owi, że sprowadził nielegalnych migrantów do Polski. No to dostała odpowiedź!

Bożena Żelazowska, posłanka PSL, w programie "Woronicza 17" w TVP Info powiedziała, że polski rząd sprowadził na teren naszego kraju nielegalnie 250 tysięcy migrantów. - Pani ordynarnie kłamie po prostu - odpowiedział jej rzecznik rządu Piotr Muller.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Bożena Żelazowska do polityków PiS: "Przez ostatnie 2,5 roku sprowadziliście nielegalnie ćwierć miliona migrantów"
TVP Info / screen

Kilka dni temu MSZ opublikowało obszerny komunikat dotyczący procesu wizowego. Była to odpowiedź na fałszywe informacje i manipulacje, jakie pojawiły się w niektórych mediach w kontekście tzw. "afery wizowej". W publikacji wskazano, że "nie jest prawdą, że MSZ sprowadził setki tysięcy migrantów z krajów muzułmańskich i Afryki".

Ze statystyk MSZ, które pokazano w komunikacie wynika, że przez ostatnie 30 miesięcy wydano 1 951 176 wiz (krajowych i Schengen), z czego 990 116 dla obywateli Ukrainy, 586 171 dla Białorusinów i 374 889 dla pozostałych krajów. Polska jest na 15. miejscu wśród krajów UE pod względem liczby wydanych wiz Schengen w ubiegłym roku. "Liderami" są Francja, Hiszpania, Niemcy i Włochy.

Mimo tego, iż przedstawiono twarde dane na ten temat, przedstawiciele opozycji w dalszym ciągu przekonują, iż polski rząd sprowadził "setki tysięcy nielegalnych imigrantów" na teren naszego kraju. 

Tego typu słowa padły dziś na antenie TVP Info z ust Bożeny Żelazowskiej, posłanki PSL. 

"Straszycie państwo czasami, w czasie których nie zostali sprowadzeni do Polski nielegalni migranci. Natomiast teraz przez ostatnie 2,5 roku sprowadziliście nielegalnie ćwierć miliona migrantów"

– zwróciła się do polityków Zjednoczonej Prawicy.

Dopytywana przez rzecznika rządu Piotra Mullera o to, czy "250 tysięcy zostało nielegalnie sprowadzonych" przez polski rząd, odparła: "Tak. Wydano tyle wiz. To jest system korupcyjny". 

"Pani ordynarnie kłamie po prostu"

– odpowiedział jej Muller.

Żelazowska odparła, że "za waszych rządów  w każdym ministerstwie są afery korupcyjne i to jest prawda".

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#Bożena Żelazowska #Piotr Mülller #Woronicza 17

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo