Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Poseł Konfederacji potwierdził kompromitujące go ustalenia

„Odnośnie doniesień medialnych na temat mojego incydentu z Policją. Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Stres i emocje zawsze znajdą jakieś ujście, ale nigdy nie powinny w taki sposób” – napisał w oświadczeniu na Facebooku poseł Konfederacji Ryszard Wilk, który przyznał się do opisanego w środę przez „Gazetę Wyborczą” incydentu z policją.

Ryszard Wilk
Adrian Grycuk - wikimedia.commons.org; CC BY-SA 3.0 pl [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/]

W piątek w Kamionce Małej poseł Konfederacji został znaleziony pijany na jezdni. Polityk nie był w stanie iść o własnych siłach. Dodatkowo sytuację pogorszyły obraźliwe słowa wypowiedziane w kierunku funkcjonariuszy policji.

Jak podała w środę krakowska „Gazeta Wyborcza” poseł krzyczał i próbował uciec z radiowozu. Rzucił się również na jednego z funkcjonariuszy i zerwał mu z munduru pagon i kamerę.

W wydanym w środę oświadczeniu Ryszard Wilk potwierdził, że opisany w mediach incydent miał miejsce. Poseł Konfederacji przeprosił za tę sytuację, przyznając, że nigdy nie powinna mieć miejsca. Poinformował również o spotkaniu z policjantami, którzy przyjęli jego przeprosiny.

W związku z tym incydentem w prokuraturze rejonowej prowadzone jest postępowanie, a śledczy gromadzą materiał dowodowy pod kątem istnienia podstaw do wszczęcia postępowania o przestępstwo m.in. z art. 226 Kodeksu karnego, czyli znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Posłowi Konfederacji grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Wilk przekazał, że nie zamierza korzystać z żadnych przywilejów poselskich podczas postępowania.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo