Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Sądowa porażka uzurpatorów z neo-TVP. Mec. Wdowczyk: „To musiało się tak skończyć”

- Moim zdaniem to musiało się tak skończyć, dlatego, że jeżeli czytamy ustawę o TVP i czytamy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, postanowienie o zabezpieczeniu, to takiego podmiotu, jak TVP w likwidacji ustawa nie przewiduje - powiedział na antenie TV Republika mec. Artur Wdowczyk odnosząc się do oddalenia pozwu neo-TVP przeciwko stacji Strefy Wolnego słowa.

Mec. Artur Wdowczyk
screen - Telewizja Republika

Pozew neo-TVP przeciwko TV Republika odrzucony 

Szefowie bezprawnie przejętej w grudniu ub.r. telewizji publicznej złożyli pozew przeciwko Telewizji Republika - na bazie wyimaginowanych zarzutów domagali się gigantycznego odszkodowania! I ponieśli spektakularną porażkę. Jak ustalił portal Niezalezna.pl, dokument został im zwrócony przez Sąd Okręgowy w Warszawie, który stwierdził, że strona powodowa oznaczona została niewłaściwie, bo nie ma czegoś takiego, jak "TVP w likwidacji".

Do decyzji sądu odniósł się na antenie TV Republika mec. Artur Wdowczyk. 

"Moim zdaniem to musiało się tak skończyć, dlatego, że jeżeli czytamy ustawę o TVP i czytamy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, postanowienie o zabezpieczeniu, to takiego podmiotu, jak TVP w likwidacji ustawa nie przewiduje. Przypomnę Państwu, że jeżeli chodzi o nazwę, czyli jak to prawo handlowe ładnie mówi firmę TVP, ono jest wyraźnie określone w ustawie. Tej ustawy nikt nie zmienił"

– powiedział.

Prawnik następnie wskazał, że "ustawodawca uregulował dokładnie, ile oddziałów ma mieć TVP, jak te oddziały mają się nazywać i nie ma tam w tej ustawie mowy o czymś takim jak Telewizja Polska w likwidacji".

"Każdy sędzia, który będzie działał zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem i orzeczeniami TK, które co do zasady nie podlegają zaskarżeniu, czyli nie mają dalszej ścieżki odwoławczej, to nie może przyjąć innej interpretacji. A co się będzie działo dalej, to jest najciekawsze pytanie"

– podkreślił.

Pytany, czy uzurpatorzy z neo-TVP mogą skierować pozew po raz drugi, odparł, że tak.

"Można złożyć pozew jeszcze raz licząc na to, że trafi się na takiego sędziego, który będzie miał inny pogląd. Powiem zupełnie szczerze, należałoby się zastanowić nad jeszcze inną kwestią, czy może w Sądzie Okręgowym już nie zawisła jakaś sprawa o ustalenie, że czynność dokonana przez ministra, ogłoszenie likwidacji, nie jest czynnością pozorną. Tak naprawdę przecież my widzimy, że te wszystkie media nie są likwidowane. Likwidator ma zakończyć interesy i spieniężyć majątek spółki, zgodnie z Kodeksem spółek handlowych. Likwidatorzy tego w żadnym z tych mediów nie czynią"

– powiedział.

 

 Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

 

#neo-TVP #Telewizja Republika #Mec. Artur Wdowczyk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo