Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wiceszef MSZ z wizytą w USA. Zwróci uwagę na kwestię reparacji od Niemiec

Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. Podczas tygodniowej wizyty odbędzie rozmowy z przedstawicielami Departamentu Stanu, Kongresu i ONZ - między innymi w kwestii reperacji wojennych, od zapłaty których uchylają się Niemcy.

Wiceszef MSZ przebywa z wizytą w USA
Twitter/Arkadiusz Mularczyk

Minister zaczął wizytę od odwiedzenia otwartego w ubiegłym roku przy pomocy Polski Muzeum Ofiar Komunizmu w Waszyngtonie i spotkania z jego kierownictwem. Będzie też w Baltimore w stanie Maryland, gdzie złoży wieniec pod pomnikiem katyńskim i spotka się z przedstawicielami Polonii.

W kolejnych dniach Mularczyk ma odbyć szereg rozmów z kongresmenami oraz przedstawicielami Departamentu Stanu na temat polskich starań o uzyskanie reparacji wojennych od Niemiec oraz na temat wsparcia Ukrainy. Na początku stycznia minister ogłosił, że wysłał pisma do kluczowych członków Kongresu z prośbą o wsparcie polskich starań. W Waszyngtonie spotka się m.in. ze współprzewodniczącym Komisji Helsińskiej Stevem Cohenem, senatorami Tedem Cruzem i Rickiem Scottem, a także przewodniczącą zespołu parlamentarnego ds. Polski Marcy Kaptur.

W Nowym Jorku Mularczyk spotka się z przedstawicielami kierownictwa ONZ, którym ma przekazać raport nt. reparacji wojennych i pismo z prośbą o wsparcie polskich starań. Minister następnie w piątek uda się do Chicago na spotkania z przedstawicielami Polonii i mediów polonijnych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Arkadiusz Mularczyk #MSZ

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo