Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

PiS mówi Tuskowi "sprawdzam" ws. paktu migracyjnego. Klub chce wyjaśnień na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu

Żądamy, aby Donald Tusk wyjaśnił kto w Unii Europejskiej wymuszał m. in. na Polsce przyjmowanie nielegalnych migrantów i czy główne obciążenia wynikające z paktu będą rzeczywiście spoczywały na krajach Wschodniej Europy. Polacy muszą poznać prawdę na temat zagrożeń płynących z paktu migracyjnego - napisał w mediach społecznościowych szef Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Polityk poinformował, że do marszałka Sejmu Szymona Hołowni trafił wniosek "w sprawie dodatkowego posiedzenia na temat udziału Polski w pakcie migracyjnym".

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Do wpisu Błaszczak zaczął skan wniosku. Przypomniano w nim główne założenia paktu, w tym mechanizm obowiązkowej solidarności, który zakłada rozlokowanie co roku 30 tysięcy migrantów. W przypadku odmowy, za każdą z osób państwo członkowskiego będzie musiało zapłacić 20 tysięcy euro.

We wniosku wskazano, że Tusk zapewniał, iż Polska nie poniesie żadnych konsekwencji w związku z przyjęciem paktu, a także, że nasz kraj "będzie beneficjentem paktu". - Zgodnie z jego słowami Polska nie będzie za nic płacić ani nie będzie musiała przyjmować żadnych migrantów z innych kierunków, natomiast Unia Europejska nie narzuci nam żadnych kwot migrantów - podkreślono.

Błaszczak podkreślił, że deklaracje polskiego premiera są sprzeczne z ostatnimi wypowiedziami premiera Francji Gabriela Attala oraz kanclerza Niemiec Olafa Scholza. Przypomniano także słowa innych niemieckich polityków, "którzy jeszcze przed zeszłorocznymi wyborami parlamentarnymi w Polsce mówili, że rząd Donalda Tuska zgodzi się na przyjmowanie imigrantów".

"Pakt migracyjny, jako akt szczególnie istotny dla społeczeństwa oraz ostatnich wypowiedzi europejskich polityków budzą obawy i liczne pytania wśród obywateli, dlatego przyjęcie tego dokumentu na poziomie europejskim determinuje potrzebę przedstawienia głównych założeń paktu na poziomie kraju. Priorytetem jest wyjaśnienie fundamentalnych kwestii oraz odpowiedzi na pytania, które nurtują Polki i Polaków"

– zaznaczono.

PiS chce, aby Tusk "w sposób merytoryczny" wyjaśnił kwestie związane z paktem migracyjnym na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu. - Niezbędne jest przedstawienie opinii publicznej przez Prezesa Rady Ministrów szczegółowych założeń realizacji paktu migracyjnego oraz okoliczności, w jakich Rząd Donalda Tuska zgodził się na pakt migracyjny i relokacje nielegalnych migrantów do Polski - dodano.

"Należy potraktować jako priorytetowe zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu RP. Polki i Polacy mają prawo do rzetelnej informacji w kluczowej sprawie dla harmonii. rozwoju i bezpieczeństwa Unii Europejskiej oraz państw członkowskich"

– podkreślono.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#pakt migracyjny #Mariusz Błaszczak #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo