Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zabijanie nienarodzonych przede wszystkim. Lewica składa pierwsze projekty do Sejmu - o aborcji

Nowa Lewica nie ukrywa swoich priorytetów w nowym Sejmie. Dzisiaj, jeszcze przed inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu X kadencji, posłanki Lewicy przedstawiły dwa projekty ustaw - o darmowej, legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży bez podawania przyczyn oraz "depenalizacji aborcji i pomocy w jej wykonaniu".

Konferencja parlamentarzystek Lewicy
Twitter.com/Lewica [screenshot]

Dzisiaj w Sejmie przed rozpoczęciem pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji parlamentarzystki Lewicy wystąpiły na konferencji prasowej, podczas której przedstawiły dwa projekty ustaw. Pierwszy z nich zakłada skrajną liberalizację prawa aborcyjnego, umożliwiając darmową aborcję do 12. tygodnia ciąży bez podawania przyczyny, w tym aborcję farmakologiczną. Drugi projekt zakłada "depenalizację aborcji i pomocy w dokonywaniu aborcji".

Postulowane przez Lewicę kwestie dotyczące aborcji nie znalazły się w umowie koalicyjnej Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy.

Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy stwierdził że "wiemy doskonale, że trzeba szukać większości" do projektów ustaw proaborcyjnych.

- Składamy je samodzielnie, bo dzisiaj tej większości nie ma. Gdyby była, to byśmy to wpisali w umowę koalicyjną - powiedział Gawkowski.

- Ale wiemy też doskonale, że z partnerami trzeba rozmawiać, przekonywać i dyskutować. Z naszych postulatów się nie wycofujemy, wiemy, że potrzeba 231 głosów, wiemy, że wspiera nas Koalicja Obywatelska. To jest początek drogi, wierzę, że szybko będzie procedowali te ustawy i że nowy marszałek Sejmu włoży je do pierwszego czytania

– dodał poseł.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#lewica #aborcja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo