Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Premier o ustawie o SN: To trudny kompromis. „Trzeba zakończyć spór na Zachodzie. Prawdziwy wróg jest na Wschodzie”

Mamy wojnę na Ukrainie, więc finanse, które mogą wspomóc naszą gospodarkę są potrzebne. Ustawa o Sądzie Najwyższym jest trudnym kompromisem, ale chcemy zakończyć ten spór. Dziękuję Panu Ministrowi Szymonowi Szynkowskiemu vel Sęk za jego pracę – powiedział dziś w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że trzeba zakończyć spór na Zachodzie, ponieważ prawdziwy wróg jest na Wschodzie.

Mateusz Morawiecki
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Za projektem zagłosowali niemal wszyscy posłowie PiS. Przeciwko była Solidarna Polska, Konfederacja i Polska 2050. Posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i KP-PSL w zdecydowanej większości wstrzymali się od głosu.

Premier po głosowaniach w Sejmie rozmawiał z mediami. Zaznaczył, ze rząd radzi sobie z problemami, które rzeczywistość przed nami stawia. Przypomniał, że sprowadzili węgiel do Polski, gdy miało go nie być, czy np. zamrozili ceny energii.

– Wszystko, co wzmacnia nasze bezpieczeństwo, jest dobre. I dlatego w tej ustawie (sądowej-red.), która jest trudnym kompromisem, przede wszystkim chodzi o to, aby zakończyć jeden spór, patrzymy na wschód, na zachód i ten spór na zachodzie chcemy zakończyć, ponieważ prawdziwy wróg, przeciwnik jest na wschodzie i sądzę, że wszyscy Polacy zdają sobie z tego sprawę

– powiedział dziennikarzom szef rządu.

– Chcę też podkreślić, że chcemy rozwiązywać problemy, które rzeczywistość przed nami stawia. Pamiętacie państwo, miało nie być węgla, węgiel jest. Miało nie być gazu w rurach, gaz jest. Patrioty miały nie trafić na Ukrainę, trafią. Miało nie być energii na zamrożonym poziomie, jest zamrożona. I tak samo podchodzimy do tego problemu, środków z KPO. Niektórzy już skreślili te środki, a uważam, że w dobie walki o bezpieczeństwo granic, o naszą suwerenność, musimy dbać cały czas o wszystkie ewentualne środki, które możemy przyciągnąć do Polski, na rozwój, na wzrost wynagrodzeń – dodał premier.

Uwagi Solidarnej Polski – słuszne

Mateusz Morawiecki podziękował koalicjantom z Solidarnej Polski za dyskusję. Zaznaczył, że polityka jest sztuką kompromisu, dzięki temu Zjednoczona Prawica jest cały czas zjednoczona. Dodał też, że uwagi kierowane przez polityków Solidarnej Polski były słuszne.

– Chciałbym też podziękować naszym koalicjantom z Solidarnej Polski za dyskusję z ostatnich tygodni. My bardzo intensywnie przez ten okres świąteczno-noworoczny przeszliśmy. To były długie, wielogodzinne debaty, gdzie szereg wniosków, które usłyszeliśmy ze strony naszych kolegów z Solidarnej Polski, miało bardzo dużo słuszności. To były słuszne uwagi, ale polityka to jest sztuka kompromisu i my ten kompromis, niełatwy, nie taki przy którym miałbym ogromną satysfakcję, ale uważam że są ważniejsze rzeczy, o które teraz musimy walczyć

– mówił w Sejmie Morawiecki.

– Zjednoczona Prawica jest cały czas zjednoczona, wierzę że taka zostanie do wyborów, że razem pójdziemy do wyborów i razem je zwyciężymy – podkreślił.

 Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl, twitter.com

 

#polityka #UE #wojna #Ukraina #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wideo