Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Osiem lat rządów PiS bardzo dobre dla... hejtera z Twittera. Od Platformy dostał wtedy ponad 300 tys. złotych!

Platforma Obywatelska zapłaciła przez ostatnich osiem lat 305 tysięcy złotych użytkownikowi Twittera "Pablo Moralesowi", czyli Bartoszowi Kopani, który atakował jej przeciwników politycznych w internecie. Oficjalnie pieniądze dostawał za "analizy politologiczne". Platforma nie potrafi wskazać, cóż to były za ekspertyzy.

Platforma Obywatelska
Fotomag - Gazeta Polska
305 tys. zł - tyle przez ostatnie 8 lat Platforma Obywatelska zapłaciła jednemu z przedsiębiorców za "analizy politologiczne". Jakie? Najpierw partia nie chciała udostępnić dokumentów, zasłaniając się brakiem dostępności. Gdy weszliśmy na ścieżkę sądową, faktury się odnalazły. Według ustaleń Wirtualnej Polski przedsiębiorca w tym czasie prowadził dwa konta, które promowały polityków Platformy oraz atakowały przeciwników partii

– czytamy w artykule na wp.pl.

W czerwcu temat na tapet wzięła Telewizja Polska - jeszcze sprzed przejęcia przez Donalda Tuska. Informowano, że "Pablo Morales" to znany z hejterskich wpisów profil na Twitterze związany m.in. ze środowiskiem "Silnych Razem". Celem jego postów był wówczas rząd Prawa i Sprawiedliwości i jego przedstawiciele, a także inni politycy i wyborcy partii rządzącej.

Ustalono, że Bartosz K. - bo tak o nim pisano - był w przeszłości był doradcą wizerunkowym Platformy Obywatelskiej, a także że jego ojciec był oficerem Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego. Teraz reporterzy Wirtualnej Polski opublikowali całe nazwisko - chodzi o Bartosza Kopanię. Po sądowych przepychankach udało się też wydusić od PO listę wpłat na konto "Pablo Moralesa".

Z informacji od PO wynika, że partia płaciła mu co miesiąc - począwszy od listopada 2020 roku. W ciągu dwóch miesięcy Kopania zdążył dostać 19,7 tys. zł. W 2021 roku Bartosz Kopania otrzymał z Platformy Obywatelskiej 96 tys. zł. W 2022 roku było to 64 tys. zł., a w 2023 roku kolejne 59 tys. Do tego osobno dołączono fakturę z marca 2021 na 11 tys. złotych za "Ekspertyzę: badania społeczne w praktyce". Z dokumentów przesłanych przez Platformę Obywatelską wynika, że ostatnia faktura wystawiona przez Kopanię trafiła do partii w grudniu 2023 roku (czyli już po wygranych wyborach)

– wyliczają autorzy reportażu.

Po wyborach hejter, który przez osiem lat atakował Prawo i Sprawiedliwość, dorzucił do grona ofiar swoich wpisów... Szymona Hołownię. Co powinno dać do myślenia temu ostatniemu, w sprawie czystości intencji Donalda Tuska.

 

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Wirtualna Polska, TVP Info, Twitter

 

#Bartosz Kopania #Pablo Morales #hejter #Platforma Obywatelska #Sok z Buraka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo