Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Jarosław Kaczyński: Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentantem polskiej wsi

- Dzisiejsze nasze zgromadzenie nie jest przypadkiem, a jest następstwem tego, że Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentantem polskiej wsi - jestem z tego dumny! Polska wieś w obliczu trudnych wyzwań dała radę - powiedział dziś w Przysusze prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński
Twitter.com/Prawo i Sprawiedliwość @pisorgpl

W Przysusze rozpoczęło się Zgromadzenie Polskiej Wsi. Podczas wydarzenia najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości mają przedstawić specjalny program dla rolnictwa.

Można powiedzieć tak, polska wieś, polskie rolnictwo nie zawiodło.  Daliście radę, sprawdziliście się w tym trudnym czasie. Polska produkcja rolna zapewnia nam bezpieczeństwo żywnościowe i rosnący eksport. W tym roku powinien on wyraźnie przekroczyć 40 miliardów euro. To już naprawdę jest sporo i to jest wielkie osiągnięcie tego wszystkiego, co jest na polskiej wsi i wokół polskiej wsi. Przecież wiemy, że to dziś jest część gospodarki bardzo znacząca i obejmująca zarówno uprawy ziemi, jak i przetwórstwo rolnicze i wiele innych działań, które zmierzają łącznie do tego, by cała ta wielka machina działała

– mówił prezes PiS.

"Polska wieś zabezpiecza nas żywnościowo. Podstawą tego są polscy rolnicy, ich gospodarstwa, które uprawiają od pokoleń. Około 40 proc. Polaków mieszka na wsi, ale w naszym narodzie jest ważna kultura polskiej wsi" - ocenił.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że warto być Polakiem i warto, aby Polska trwała.

„Polskie państwo od czasu rządów Prawa i Sprawiedliwości wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec rolników. Mamy dopłaty dla rolników na poziomie europejskim. Zabezpieczyliśmy grunty rolne, stworzyliśmy większe możliwości do sprzedaży produktów ze wsi. Musimy wyrównać możliwość cywilizacyjne polskiej wsi w stosunku do miast - jeżeli będziemy rządzili to wykonamy to”

– zaznaczył.

"Doprowadzimy do tego, że rolnicy będą mogli swoją pracę wykonywać w godzinach nocnych bez ograniczeń. Załatwimy sprawę sporów sądowych, które toczą się wobec rolników" – powiedział.

Dziś zaproponujemy rozwiązania dla polskiej wsi, ale za około pół roku przedstawimy program dla wsi i rolników na kolejne lata. Ważny jest status rolnika na polskiej ziemi. Nie chcemy, aby polska wieś się wyludniała

– podkreślił prezes PiS.

Mówił, że „chcemy Polski dużo bogatszej i silniejszej”. – Chcę, aby rolnicy wiedzieli, że jesteśmy dla nich wsparciem i że mają w Prawie i Sprawiedliwości silnego reprezentanta – dodał.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kaczyński #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo